André Chemin Brut Cuvée Prestige (0,75l)

Toto šampaňské vzniklo spojením 80% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Dlouhé zrání ve sklepě mu dodalo pocit síly a elegance. V široké paletě vůní se odráží vlastnosti daného regionu.


  • Na skladě
730 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Hrozny

Toto šampaňské vzniklo spojením 80% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Dlouhé zrání ve sklepě mu dodalo pocit síly a elegance. 

Dosáž: 5,5 g/l

 

Zrání

Šampaňské zraje 2 až 3 roky na kalech a dalších 6 měsíců po odležení ve sklepě, aby se plně rozvinulo jeho aroma.

 

Chuť

Šampaňské nabízí šťavnatou švestkovou a mandarinkovou vůni. V ústech se objevují briošky, bílý pepř a jemná kořeněnost. V závěru je cítit příchuť sušeného ovoce a svěžest citronu.

 

Párování k jídlu

Brut Cuvée Prestige je perfektní jako aperitiv nebo v kombinaci se syrovými rybami (sushi, sashimi, tatarák z tuňáka) či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Ideální teplota podávání je 7 až 12 °C.

 

Ocenění

Stříbrná medaile DWWA 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.