Corvezzo Prosecco Col Fondo Rosé SHAKE ME! (0,75l)

Růžové šumivé, spontánně kvašené přírodní víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Raboso vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Má světle růžovou lehce zakalenou barvu, díky svému speciálnímu procesu výroby. Chuť je okamžitá, svěží, s příjemnou kyselinkou, která spolu s lehkou bublinkou pomáhá naplnit ústa a zanechává příjemný pocit krémovosti.


  • Na skladě
275 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Odrůda: Raboso
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Prosecco DOC Col Fondo Non Filtrato Rosé je růžové šumivé, spontánně kvašené přírodní víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Raboso další bílé odrůdy vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Raboso

 

Col Fondo

Col Fondo lze přeložit jako „ s kaly“, víno není filtrováno, nečiřeno, naopak má lehce zakalený vzhled. Takto se místní šumivá vína vyráběla až do 70. let minulého století. Jde o typ Prosecca, jehož druhotné kvašení probíhá v láhvi a víno následně zůstává v dlouhém kontaktu s kvasinkami.

 

Chuť

Má světle růžovou lehce zakalenou barvu, díky svému speciálnímu procesu výroby. Ve vůni se okamžitě uvolní vůně rybízu a granátového jablka s nádechem akátového medu. Chuť je okamžitá, svěží, s příjemnou kyselinkou, která spolu s lehkou bublinkou pomáhá naplnit ústa a zanechává příjemný pocit krémovosti.

 

Párování k jídlu

Skvělý jako aperitiv, ale lze ho pít kdykoli. Krásně doprovodí brunch, parmskou šunku či třeba tvrdé sýry. Při večeři se nebojte ryb, ať už tepelně upravených nebo v podobě sushi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.