Drusian Prosecco Valdobbiadene Superiore Cartizze DOCG Dry (0,75l)

  • 1 z 2

Víno slámově žluté barvy se zlatými odlesky a květinovou vůní po uzrálém ovoci má opravdu bohatou chuť, ve které můžeme rozpoznat tóny jablek, hrušek a tropických plodů. Vyvážená svěží kyselinka. V údolí Valdobbiadene, jediné oblasti pro výrobu Prosecca s apelací DOCG, se nachází jen jeden kopec. Jmenuje se Cartizze a na něm se na celkové rozloze necelých 110 hektarů díky unikátnímu mikroklimatu, mírným zimám a velkému podílu slunečního záření pěstuje to nejlepší Prosecco. 


  • Na skladě
580 Kč
Kategorie: Drusian
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Valdobbiadene
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Dry
Balení: Holá láhev
 

Víno slámově žluté barvy se zlatými odlesky a květinovou vůní po uzrálém ovoci má opravdu bohatou chuť, ve které můžeme rozpoznat tóny jablek, hrušek a tropických plodů. Vyvážená svěží kyselinka. V údolí Valdobbiadene, jediné oblasti pro výrobu Prosecca s apelací DOCG, se nachází jen jeden kopec. Jmenuje se Cartizze a na něm se na celkové rozloze necelých 110 hektarů díky unikátnímu mikroklimatu, mírným zimám a velkému podílu slunečního záření pěstuje to nejlepší Prosecco. Drusian zde vlastní 4 hektary, hrozny zde sbírají pouze ručně a za rok vyrobí jen 15-20 000 láhví.Výborně se hodí pro všechny příležitosti, díky ovocné chuti dobře doplní i ovocné sorbety či lehké svěží dezerty, jakým je např. citrónový cheesecake.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drusian_logo

Vinice Francesca Drusian se nachází přímo v srdci Valdobbiadene, v oblasti, ze které pochází ta nejlepší prosecca v Itálii. Již třetí generace rodiny Drusian zde obhospodařuje 50 ha vinic osázených zejména odrůdou Glera (Prosecco) a vyrábí zde krásná šumivá, perlivá a tichá bílá vína. Vinařství založil dědeček Giuseppino Drusian v pol. 19. stol., v 80. letech rodinný podnik převzal jeho vnuk Francesco, který ho kompletně zmodernizoval a vybavil moderními technologiemi. Ty se používají v souladu s filozofií vinařství tak šetrně, aby víno mohlo rozvinout všechny své přirozené vůně a vlastnosti. I proto je sklizeň v Drusian výhradně ruční, lisování hroznů probíhá za velmi nízkého tlaku (1 bar) a na vinicích se nepoužívají pesticidy ani chemická hnojiva. Perlami vinařství je jemné prosecco Cartizze, které se vyrábí z hroznů z nejprestižnějších vinic v oblasti, a dynamicky svěží prosecco Valdobbiadene Superiore.