TERRAZAS Torrontes (0,75l)

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. 


  • Na skladě
325 Kč
Kategorie: Terrazas
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Argentina
Oblast: Mendoza
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Torrontes
Balení: Holá láhev
 

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. Tradice a francouzské know-how, v kombinaci s mimořádnou argentinskou půdou, umožňují místním vinařům vytěžit maximum z bohatosti a charakteru odrůdy Chardonnay a právě proto je vinice Terrazasde los Andes považová na za jednoho z nejlepších producentů vín v Argentině. 

Chladné jaro 2016 vedlo k pozdějšímu pučení, rozkvět provázely deště a velké množství dní pod mrakem způsobilo opožděné dozrání hroznů a nižší úrodu. Výsledkem toho všeho jsou však elegantní a šťavnatá vína s intenzivním květinovým aroma bez náznaků hořkosti. Světle žlutá barva se zelenkavými odlesky.  Aroma tropického ovoce jako mango, liči a meloun se elegantně mísí s tóny jasmínu a bílé růže. Celek doplňují svůdné tóny meruněk a zralých broskví.  Harmonické a dobře vyvážené víno se šťavnatou kyselostí. V chuti se delikátně objevují náznaky tropického ovoce. Z jídel skvěle doprovodí například rolku z cukety a broskve s kuskusem a mangovou omáčkou, nebo marinovanou křepelku s karamelizovanými hruškami a cibulkou, nebo třeba z dezertů bavorský krém.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: