TERRAZAS Malbec (0,75l)

Název Terrazas de los Andes je odvozen od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. 


  • Na skladě
395 Kč
Kategorie: Terrazas
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Argentina
Oblast: Mendoza
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malbec
Balení: Holá láhev
 

Název Terrazas de los Andes je odvozený od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. Tradice a francouzské know-how, v kombinaci s mimořádnou argentinskou půdou, umožňují místním vinařům vytěžit maximum z bohatosti a charakteru odrůdy Chardonnay a právě proto je vinice Terrazasde los Andes považována za jednoho z nejlepších producentů vín v Argentině. 

Chladné jaro vedlo k pozdějšímu pučení, rozkvět provázely deště a velké množství dní pod mrakem způsobilo opožděné dozrání hroznů a nižší úrodu. Výsledkem toho všeho jsou však vytříbená a svěží vína s komplexním aromatickým profilem. Zářivě červená barva s vínovými odlesky. Aroma s intenzivními tóny květin a ovoce (fialky, zralé třešně, švestky) se mísí s kořenitými tóny čokolády a černého pepře. Sladká a šťavnatá chuť s delikátními tříslovinami a elegantním závěrem s tóny černého ovoce. Ideální víno pro párování s červeným masem. Skvěle doplňuje také další druhy mas, zejména grilované, dále tvrdé sýry a těstoviny s tomatovou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: