TERRAZAS Malbec (0,75l)

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. 


  • Na skladě
410 Kč
Kategorie: Terrazas
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Argentina
Barva: Červené
 

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. Tradice a francouzské know-how, v kombinaci s mimořádnou argentinskou půdou, umožňují místním vinařům vytěžit maximum z bohatosti a charakteru odrůdy Chardonnay a právě proto je vinice Terrazasde los Andes považová na za jednoho z nejlepších producentů vín v Argentině. 

Chladné jaro 2016 vedlo k pozdějšímu pučení, rozkvět provázely deště a velké množství dní pod mrakem způsobilo opožděné dozrání hroznů a nižší úrodu. Výsledkem toho všeho jsou však vytříbená a svěží vína s komplexním aromatickým profilem. Zářivě červená barva s vínovými odlesky.  Aroma s Intenzivními tóny květin a ovoce (fialky, zralé třešně, švestky) se mísí s kořenitými tóny čokolády a černého pepře.  Sladká a šťavnatá chuť s delikátními tříslovinami a elegantním závěrem stóny černého ovoce. Ideálnívíno pro párování s červeným masem. Skvěle doplňuje také další druhy mas, zejména grilované, dále tvrdé sýry a těstoviny s tomatovou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: