TERRAZAS Chardonnay (0,75l)

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. 


  • Na skladě
365 Kč
Kategorie: Terrazas
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Argentina
Oblast: Mendoza
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Balení: Holá láhev
 

Název Terrazas de los Andes je odvozen. od slova terrazas, náhorní plošiny na úpatí hor Cordilleras, spadajících do andského masivu. Vinice byla založena v roce 1999 z iniciativy Moët&Chandon a je průkopníkem trendu pěstování révy ve vysokohorských podmínkách. Tradice a francouzské know-how, v kombinaci s mimořádnou argentinskou půdou, umožňují místním vinařům vytěžit maximum z bohatosti a charakteru odrůdy Chardonnay a právě proto je vinice Terrazasde los Andes považová na za jednoho z nejlepších producentů vín v Argentině. 

Chladné jaro 2016 vedlo k pozdějšímu pučení, rozkvět provázely deště a velké množství dní pod mrakem způsobilo opožděné dozrání hroznů a nižší úrodu. Výsledkem toho všeho jsou však vytříbená a svěží vína s komplexním aromatickým profilem. Žlutá barva se zlatavými a zelenkavými odlesky. Aroma zralé broskev a ananasu se mísí s jemnými tóny kokosu, opražených lískových oříšků a másla, které odkazují na zrání v dubových sudech. Celek podtrhují svěží tóny limetkové kůry. Elegantní a hedvábná chuť s jemnými tóny opečeného chleba. Dopručujeme například s králičí paštikou s dušeným fenyklem, Cappelletti s mořskými plody a šafránovou omáčkou, nebo s mandlovou dacquoise s kokosovým krémem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: