Novinka Organic

Piedra Negra Reserve Malbec BIO (0,7l)

Svými schopnostmi a znalostmi oboru a moderní vizí vína si za posledních 20 let vytvořil svou vlastní výbornou reputaci – zprvu jako poradce vinařů po celém světě, posléze sám jako vinař. Na základě celosvětových zkušeností zakoupil pozemky v Languedocu, Chile a Argentině. V každé zemi mají místní tým oenologů a zpracovávají výhradně hrozny z vlastních nebo smluvních pozemků, všechna vína jsou lahvována a zrají v zemi původu.

 


  • Na skladě
395 Kč
Kategorie: Piedra Negra
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Argentina
Oblast: Mendoza
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malbec
Balení: Holá láhev
 

V roce 1996 v Argentině v Alta Uco Valley, regionu majestátní krásy v podhůří And, založil Francois Lurton své vinařství Piedra Negra (136 ha). Jako již zkušeného vinaře ho oslovil tamější terroir (sopečná půda, písek, mix žuly a břidlice, naplaveniny a velké oblázky), panenská půda umístěna ve vysoké nadmořské výšce, kontinentální klima a přítomnost zdrojů podzemní vody z tajícího andského sněhu.

Vinice jsou osázeny odrůdami Malbec, Cabernet Sauvignon a Pinot Gris. V těchto „krutých“ podmínkách jsou výnosy velmi nízké, ale zato vysoké kvality a koncentrace hroznů. Vinařství Piedra Negra je umístěno v nadmořské výšce 1100 m doslova v úpatí And, kde spolu s vinohrady vytváří kouzelné a dech beroucí scenérie.

Intenzivní rubínová barva s komplexní vůní lesního bobulového ovoce, okvětních růžových lístků a kořenitých a kávových tónů. Plné, koncentrované, ale zároveň jemné a elegantní víno s chutí zralého lesního ovoce a koření, s dobrou strukturou, příjemnou tříslovinou a velmi dlouhou dochutí. Piedra Negra Reserve je typické vyjádření argentinského Malbecu.

LESNÍ OVOCE OKVĚTNÍ PLÁTKY RŮŽÍ KÁVA KOŘENÍ DUBOVÉ TÓNY

Dobrý společník k tmavým grilovaným masům, zvěřině, ragú, stěstovinami s aromatickými omáčkami a jemnými a zralými sýry.

Půda / Terroir: Vybrané vinice z Chacayes, Valle de Uco a Mendozy s vulkanickým podložím, oblázky a chudou a propustnou půdou. Vinice obdělávané v bio režimu.

Odrůdy: 100 % Malbec

Podnebí: Kontinentální polo-poušť - vysoký teplotní rozdíl den/noc – v létě denní teploty okolo 40 °C a v noci kolem 10 °C. Sběr: Ruční sběr plně zralých hroznů do malých beden v dubnu. Vinifikace: Tradiční fermentace při teplotě 25-30 °C s následnou macerací několik dní.

Zrání: Ve francouzských dubových sudech 8-10 měsíců (2 roky staré). Dále 6-12 měsíců v láhvi

Servírovací teplota: 16-18 °C

Ocenění: 2015 Gold Medal Malbec International Competition

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: