Novinka Organic

Piedra Negra Malbec Alta Colección Bodega ORGANIC (0,7l)

Francois Lurton je vinař původem i vlastní volbou – rodina Lurtonových je jedním z nejrespektovanějších vinařských rodů v Bordeaux a těší se úspěchu i úctě (najdete je ve vedení a sklepech takových zámků jako Cheval Blanc, Dauzac, Yquem..)
Svými schopnostmi a znalostmi oboru a moderní vizí vína si za posledních 20 let vytvořil svou vlastní výbornou reputaci – zprvu jako poradce vinařů po celém světě, posléze sám jako vinař. 


  • Na skladě
275 Kč
Kategorie: Piedra Negra
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Argentina
Oblast: Mendoza
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malbec
Balení: Holá láhev
 

V roce 1996 v Argentině v Alta Uco Valley, regionu majestátní krásy v podhůří And, založil Francois Lurton své vinařství Piedra Negra (136 ha). Jako již zkušeného vinaře ho oslovil tamější terroir (sopečná půda, písek, mix žuly a břidlice, naplaveniny a velké oblázky), panenská půda umístěna ve vysoké nadmořské výšce, kontinentální klima a přítomnost zdrojů podzemní vody z tajícího andského sněhu.

Vinice jsou osázeny odrůdami Malbec, Cabernet Sauvignon a Pinot Gris. V těchto „krutých“ podmínkách jsou výnosy velmi nízké, ale zato vysoké kvality a koncentrace hroznů. Vinařství Piedra Negra je umístěno v nadmořské výšce 1100 m doslova v úpatí And, kde spolu s vinohrady vytváří kouzelné a dech beroucí scenérie.

Malbec – tradiční odrůda z jiho-východní Francie, která se skvěle ujala ve zdejších klimatických a půdních podmínkách a zažívá největší rozkvět právě v Argentině. Jiskřivá rubínová barva s vůní červeného bobulového ovoce s lehkým nádechem pepře. Na patře je šťavnatý a plnější s koncentrovanou chutí zralého ovoce a jemnou kořenitostí s dobrou strukturou a měkkou tříslovinou. Dlouhá dochuť s kávovými tóny.

TŘEŠNĚ ČERVENÝ RYBÍZ MALINY KÁVA PEPŘ

Ideální ke grilovaným masům, drůbeži v omáčce, s těstovinami...

Půda / Terroir: Vybrané vinice z Chacayes, Valle de Uco a Mendozy s vulkanickým podložím, oblázky a chudou a propustnou půdou. Vinice obdělávané v bio režimu. Odrůdy: 100 % Malbec

Podnebí: Kontinentální polo-poušť - vysoký teplotní rozdíl den/noc – v létě denní teploty okolo 40 °C a v noci kolem 10 °C.

Sběr: ruční v nočních a brzkých ranních hodinách pro zachování svěžesti a aroma (mezi 4 a 9 hod. ranní) začátkem března

Vinifikace: Tradiční fermentace probíhá při teplotě 25-30 °C s následnou macerací několik dní pro dosažení žádající barvy.

Zrání: Částečné zrání v nerezových tancích a v použitých francouzských dubových sudech (2 roky starých). Servírovací teplota: 16-18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: