Novinka

Minuty M Rosé Côtes de Provence St. Tropéz (0,75l)

Vinice Château Minuty se nachází přímo na poloostrově St. Tropez, v těsné blízkosti moře. Vinařství patří mezi nemnoho špičkových panství v Provence označených jako crus classés a jejich vína najdete na lístku těch nejlepších a nejprestižnějších restaurací po celém Azurovém pobřeží i v Paříži.

Díky neustálému vánku, který vane z moře, jsou vinice přirozeně chráněny před nemocemi a přezráváním – víno je díky tomu svěží a čisté, protože při jejich pěstování se používá minimum ochranných prostředků.
Neobvyklá láhev v typicky provensálském stylu a vyhlášené vinařství Minuty, jehož vína patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější na Azurovém pobřeží.


  • Na skladě
415 Kč
Kategorie: Minuty M
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Provence
Barva: Růžové
Odrůda: Grenache, Cinsault, Syrah
 

Půda / Terroire: Břidlice, slída. Půda je obdělávána ručně, bez použití herbicidů. Odrůdy: 50 % Grenache, 35 % Cinsault, 15 % Syrah
Sběr: ruční sběr hroznů
Macerace: velmi krátká před lisováním (1-2 hodiny)

Alkoholické kvašení: v nerezových tancích za studena
Zrání: nerezové tanky pro zachování svěžesti při 15°C. Lehká filtrace před lahvováním
Servírovací teplota: 8-10 °C

Světle růžová barva s lososovými odlesky, vůně mísí květiny, kompotované ovoce (broskve, meruňky), růžové grepy a aromatické bylinky (meduňka, šalvěj). V ústech je krásně vyvážené, suché, šťavnaté a minerální, s nádhernou svěžestí, živostí a délkou – lákající k dalšímu doušku!

CITRUSY RŮŽOVÉ GREPY BROSKVE MERUŇKY MINERALITA

Klasický společník bujabézy, jemné úpravy bílých mas a ryb, grilovaných krevet,

sushi, nejrůznějších salátů, středomořské, asijské i latinskoamerické kuchyně, či jen tak samotné na terase... Jeho ovocné tóny se krásně snoubí s (nepříliš sladkými) dezerty z lesního ovoce, meruněk a ovocnými saláty; svou svěžestí nejlépe doprovodí čerstvé sýry jako mozzarella, feta

či jemné kozí sýry.

Zosobnění léta a prázdnin na Francouzské riviéře, které může být nejen letním osvěžením, ale i malým douškem jižního slunce ve středoevropské zimě...
Hodnocení: 92 bodů Wine Enthusias

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.