Château Minuty 281 (0,75l)

  • 1 z 4

Tento ročník vyšel v roce 2015 a je nejnovější Minuty rosé. Proč 281? Je to kývnutí na modré číslo Pantone použité pro hrdlo láhve. Intenzivní modrá je oslavou nedalekého Středozemního moře který každý den ovlivňuje a pozvedá vinici Minuty. 281 je také inspirován vizionářskými a revolučními ambicemi Etienna Mattona, Jean-Etienne a Françoisův otec. V 70. letech začal klonovat exkluzivní vinařství Grenache který nyní tvoří nejlepší pozemky 281 ročníku. Takže 281 je růžové pro oslavy, haute-couture a dobré jídlo.

  • Na skladě
1 800 Kč
Kategorie: Minuty M
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Provence
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cinsault, Grenache, Syrah
Balení: Holá láhev
 

METODA 281 Následuje výběr pozemku ze tří hlavních terroirů vinařství do tohoto ročníku. Grenache z jednoho klonu je spojen
od skvělého vinařství Syrah, který přináší pikantní a pepřová dochuť. Stejně jako zbytek panství, hrozny jsou pěstovány s certifikací HEV (High Environmental Hodnota) se specifickým půdním pokryvem na základě typu půdy a vystavení. Hrozny jsou ručně sbírané, něco takového zásadní, protože zajišťuje integritu hroznů, ale je tak vzácný najít. Následuje Jean-Etienne a François Matton's odbornost, znalost vinice a jemný dotekod výroby vína až po lahvování k výrobě tohoto mimořádného vinobraní.

 

PŘÍCHUŤ 281 Růžová ruměnec s intenzivní a radostnou vůní. Počáteční vůně je jemná kombinace citrusů, tropického ovoce
a bílý černý rybíz, který dělá cestu k explozi vůně překypující komplexním bílým ovocem, vinnou révou, broskví, slané, kořeněné a bílé pepřové tóny. Vůně vyrobená v nebe se rozplývá ve snový pocit v ústech umocněný tím tělo vína a intenzivní přilnavost.

 

Mainly Grenache, Syrah

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: