METAXA 7* 40% (70cl)

Brandy vyzrálé nasládlé chuti se stopami vanilky, přitažlivá barva tmavého jantaru svádí k pití. Vyrábí se destilací révového vína vyrobeného z velmi zralých sluncem vysušených hroznů, jež poskytly mošt o vysokém stupni cukernatosti. Po dosažení požadované zralosti se destilát na rozdíl od všech brandy míchá s archivními ročníky řeckých muškátových vín a extraktem ze směsi tajných bylin a růžových okvětních lístků, jejíž složení je tajemstvím výrobce.


  • Na skladě
465 Kč
Kategorie: Metaxa
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Řecko
Balení: Holá láhev
 

Brandy vyzrálé nasládlé chuti se stopami vanilky, přitažlivá barva tmavého jantaru svádí k pití. Vyrábí se destilací révového vína vyrobeného z velmi zralých sluncem vysušených hroznů, jež poskytly mošt o vysokém stupni cukernatosti. Po dosažení požadované zralosti se destilát na rozdíl od všech brandy míchá s archivními ročníky řeckých muškátových vín a extraktem ze směsi tajných bylin a růžových okvětních lístků, jejíž složení je tajemstvím výrobce. Zraje nejméně 7 let v dubových sudech původem z francouzské oblasti Limousin. Pije se čistá, případně s ledem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

metaxa_logo

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888.

Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1880 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy (Savatiano, Sultanina a Black Corinth) sluncem vysušených vinných hroznů, které se dvakrát destilují tradiční metodou a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech. Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín, výtažky z růžových okvětních lístků a tajemnou směsí řeckých bylin, které pak ještě půl roku zrají – tím se výrobní proces liší od postupů používaných u brandy. Tato tradiční receptura se předává z generace na generaci více než 100 let. Obsah alkoholu se pohybuje kolem 38 %. Od koňaků se Metaxa liší svým místem původu, neboť pochází z Řecka, nikoliv z francouzské oblasti Cognac. Na oslavu 120leté historie a mezinárodního úspěchu byl na trh uveden ojedinělý produkt Metaxa AEN. Pro celý svět bylo naplněno unikátní tekutinou z legendárního Sudu číslo 1 pouze 1888 křišťálových, ručně zlacených dekantérů z „Crystal de Sévres“. Sud číslo 1 střeží dědictví Metaxy.

Druhy Metaxy:
Metaxa 3 stars
Metaxa 5 stars
Metaxa 7 stars
Metaxa 12 stars dry, Grand Olympian Reserve
Metaxa 12 stars
Metaxa Private Reserve
Metaxa AEN