Novinka

Kopke Mini Dárková sada (6x0,05l) v dárkové krabičce

Dárková degustační sada portských vín. Obsahuje: základní portské Ruby, Tawny a White, dále pak Reserve Tawny, 10 Y.O. a nejvyšší řadu LBV (Late Bottled Vintage).


  • Na skladě
445 Kč
Kategorie: Kopke
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Portugalsko
Barva / Typ: Červené
Balení: Holá láhev
 

Dárková degustační sada portských vín. Obsahuje: základní portské Ruby, Tawny a White, dále pak Reserve Tawny, 10 Y.O. a nejvyšší řadu LBV (Late Bottled Vintage).

 

Kopke Fine Ruby

Toto portské zrálo 3 roky v dubových sudech. Vína typu ruby jsou směsí mladých vín. Zrají v dubových sudech o objemu cca 20 tisíc až 60 tisíc litrů minimálně 3 roky. Průběh oxidace je velmi pomalý a víno si tak uchovává svěží ovocný charakter, plnou rubínovou barvu a bohaté aroma červeného ovoce.

 

Kopke Fine Tawny

Toto portské zrálo 3 roky v dubových sudech. Vína typu tawny zrají nejméně tři až čtyři roky v dubových sudech o objemu cca 550 až 2000 litrů, kde probíhá silnější oxidace. Víno má jemný ovocný charakter a typickou hnědočervenou barvu. Vůně láká jemným buketem po oříškách, vanilce a dřevu. Chuť je sametová, ovocná a vyvážená s tóny kandovaného ovoce, fíků, datlí a jemného dřeva.

 

Kopke Dry White

Toto portské zrálo 3 roky v dubových sudech. Bílé, suché portské víno s bohatým aroma čerstvého ovoce s náznaky melounu, citrusů a tropického ovoce. Zářivá až slámově žlutá barva. Chuť je vyvážená, kulatá s podtextem citrónu, melounu a broskví.

 

Kopke Reserve Tawny

Portské víno typu tawny zrálo 6 let na malo-objemovém sudu o objemu 640 - 4000 litru.Červené, sladké portské víno s krásnými odlesky karamelové barvy. Po přivonění vás uvítá aroma dřeva, čokolády a pomerančové kůry. Bohaté chuti dominují tóny karamelu, ořechů, vanilky a kandovaného ovoce doplněné o jemné noty tabáku.

 

Kopke 10 Y.O.

Jedná se o směs různých ročníků, jejichž průměr věku je uveden na etiketě. Přívětivá zlatá barva s jantarovým okrajem. Obecně platí, čím starší červené portské, tím světlejší je jeho barva. Elegantní a složitá vůně s převažujícími tóny sušeného ovoce a elegantními náznaky dřeva a medu. Jemná chuť na patře, intenzivní tóny sušeného ovoce.

 

Kopke LBV

Late Bottle Vintage neboli LBV je ročníkové portské. Krásné aroma zšťavnatého a zralého lesního a zahradního ovoce, kávy i čokolády. Temně rubínová barva a jemnost ukazují na jednu z nejvyšších kategorií portského vína. Odhaluje chuť černého ovoce s tóny švestek, malin a třešní a nádechem čokoládových lanýžů. Závěr je svůdný s jemnými noty dřeva.

 

Objemy jednotlivých lahviček = velký panák (0,05 l).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: