Kopke Late Bottled Vintage 2016 (0,75l) v dárkové krabičce

Late Bottle Vintage neboli LBV je ročníkové portské. Krásné aroma zšťavnatého a zralého lesního a zahradního ovoce, kávy i čokolády. Temně rubínová barva a jemnost ukazují na jednu z nejvyšších kategorií portského vína. Odhaluje chuť černého ovoce s tóny švestek, malin a třešní a nádechem čokoládových lanýžů. Závěr je svůdný s jemnými noty dřeva.


  • Na skladě
847 Kč
Kategorie: Kopke
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Portugalsko
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2016
Balení: Dárkové balení
 

Late Bottle Vintage neboli LBV je ročníkové portské. Po otevření není nutné ihned vypít a vydrží otevřené i několik týdnů. Vyrábí se jen v dobrých ročnících.

 

Hrozny

Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Sousão - typické odrůdy pro oblast Douro.

 

Zrání

Zraje 6 let ve středně velkých dřevěných sudech (8000 litrů) bez přístupu vzduchu.

Hrozny se ručně sbírají v optimální době, poté se odstopkují, rozdrtí a pečlivou macerací se přemění na víno, aby se z nich získala barva, třísloviny a vůně, což se během kvašení ještě umocní neustálým promícháváním. To probíhá v kádích (lagares) při kontrolované teplotě (28-30 °C), dokud není dosaženo správného stupně sladkosti (baumé). V této fázi se přidává hroznová pálenka, aby vzniklo konečné fortifikované víno. 

 

Chuť

Červené, sladké portské víno nejvyšších kvalit s ovocným rázem. Krásné aroma zšťavnatého a zralého lesního a zahradního ovoce, kávy i čokolády. Temně rubínová barva a jemnost ukazují na jednu z nejvyšších kategorií portského vína. Odhaluje chuť černého ovoce s tóny švestek, malin a třešní a nádechem čokoládových lanýžů. Závěr je svůdný s jemnými noty dřeva.

 

Párování k jídlu

Ovocnost vína a jeho jedinečný styl svádí k mimořádnému spojení s bohatými čokoládovými dezerty, jako jsou čokoládové fondány s omáčkou z červeného rybízu nebo čokoládová pěna. Vynikající kombinací jsou také modré nebo tvrdé sýry typu "Serra da Estrela". Výjimečná kvalita tohoto vína z něj činí jedinečné víno, které si zaslouží vychutnat samostatně nebo s příjemným doutníkem.

Teplota servírování 16 - 20°C. Obsah alkoholu 20%.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: