Corvezzo Rosato delle Venezie DOC (0,75l)

Suché růžové tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Raboso vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Vůně je intenzivní s tóny citrusových plodů, jako je grapefruit a krvavý pomeranč, po nichž následují jemné minerální a kořenité tóny. V ústech je svěží, ale vždy udržuje výbornou rovnováhu.


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Raboso
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Rosado delle Venezie „Family Collection 1955” je suché růžové tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Raboso vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Raboso

 

Chuť

Elegantní a jemná růžová barva. Vůně je intenzivní s tóny citrusových plodů, jako je grapefruit a krvavý pomeranč, po nichž následují jemné minerální a kořenité tóny. V ústech je svěží, ale vždy udržuje výbornou rovnováhu. Perzistentní a pikantní závěr.

 

Párování k jídlu

Perfektní v kombinaci s talířem penne s krevetami a chřestem nebo orientálními sójovými nudlemi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.