Corvezzo Merlot (0,75l)

Suché červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Merlot vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Merlot s neproniknutelnou rubínovou barvou. Ve vůni tóny červeného bobulového ovoce a kořenité vůně skořice a hřebíčku. Chuť je plná, jemná a perzistentní.


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Merlot „Family Collection 1955” je suché červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Merlot vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Merlot

 

Chuť

Merlot s neproniknutelnou rubínovou barvou. Ve vůni tóny červeného bobulového ovoce a kořenité vůně skořice a hřebíčku. Chuť je plná, jemná a perzistentní. Výborná chuť nepotřebuje nutně zbytkový cukr. Toto hedvábně červené víno je vyvážené a mnohostranné na patře. Vyvážená ovocná kyselost Family Collection Merlot lichotí na patře s příjemným pocitem, aniž by přitom přicházela o svěžest. Finále tohoto červeného vína z Itálie inspiruje krásnou chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.