Chateau Miraval Blanc 2022 (0,75l)

Miraval Côtes de Provence White je bílé víno z oblasti Côtes de Provence v jižní Francii, které se vyznačuje světle žlutou barvou s jasnými zelenými odlesky. Zajímavá a poměrně složitá vůně nabízí jemné květinové a ovocné aroma. Chuť je osvěžující a lehká, s dobrou strukturou a delší, příjemnou dochutí. Suchá a vyvážená chuť  s jemným ovocným charakterem.


  • Na skladě
485 Kč
Kategorie: Château Miraval
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Provence
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Rolle, Vermentino
Balení: Holá láhev
 

Vinařství Chateau Miraval, které se nachází v malé vesnici Correns v jižní Francii, potvrzuje pravidlo trvale vynikající kvality francouzských vín. Je jedním z nejstarších vinařství ve Francii a jeho historie sahá až do před-římských dob. Do centra pozornosti se však dostalo až v roce 2012, kdy si vinařství společně s malým zámkem koupily hollywoodské celebrity Brad Pitt a Angelina Jolie. Dnes je vinařství majetkem rodiny Perrin a Brada Pitta.

 

Ročník

Zima byla suchá a mírná, následovalo vlhké a chladné jaro s několika mrazy, které způsobily škody. Přesto kvetení proběhlo perfektně, ale množství bylo omezené (-50 % oproti průměru). Horké a suché léto zajistilo, že réva zůstala v perfektním zdravotním stavu, přičemž pravidelné obdělávání půdy ji udržovalo v chladu. Sklizeň proběhla poměrně brzy a za velmi dobrých podmínek mezi 9. zářím a 1. říjnem. Díky vynikající kvalitě hroznů probíhala vinifikace ve sklepě jen s minimálními zásahy. Vína slibují být nádherná, s dobrou kyselinkou, dostatkem minerality a lahodnými citrusovými tóny.

 

Půda

Studio by Miraval je silně ovlivněno vlivy moře na podnebí a blízkostí Středozemního moře. Zasolená půda pak dodává vínu jedinečný charakter a závěr s náznakem jódu.

 

Hrozny

Víno je vyrobeno z hroznů odrůd Rolle (100% Vermentino). Hrozny jsou  selektovány a sbírány ručně. Alkoholové kvašení  probíhá při kontrolované teplotě v nerezových nádržích, aby se zachovaly všechny přírodní chutě a aromata. Svěží víno s krásnou nenucenou elegancí.

 

Chuť

Miraval Côtes de Provence White je bílé víno z oblasti Côtes de Provence v jižní Francii, které se vyznačuje světle žlutou barvou s jasnými zelenými odlesky. Zajímavá a poměrně složitá vůně nabízí jemné květinové a ovocné aroma. Na nose můžete rozpoznat vůně sadového ovoce jako jsou bílé broskve,  hrušky, citrusové  plody a zelené ovoce. Chuť je osvěžující a lehká, s dobrou strukturou a delší, příjemnou dochutí. Suchá a vyvážená chuť  s jemným ovocným charakterem. Charakter chutě po  bílých broskvích a citrusových plodech s lehkými náznaky minerálních prvků. Krásné, vyvážené a harmonické víno. V chuti se znásobují svěží ovocné tóny. Podmanivý a elegantní závěr.

 

Párování k jídlu

Víno se hodí k drůbežímu a bílému masu, mořským plodům a asijské kuchyni.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Château Miraval je vinice o rozloze 500 ha v srdci Provence. V roce 2012 ji získali Brad Pitt a Angelina Jolie. Vinařství dodnes spravuje Brad Pitt ve spolupráci se špičkovými francouzskými vinaři z rodiny Perrinů. Vinice Chateau Miraval jsou již mnoho let obhospodařovány ekologicky a jsou certifikovány jako ekologické.

Pozemek Miraval je uspořádán do suchých kamenných teras. Každá vinice se nachází v průměrné nadmořské výšce 350 metrů, což je ideální výška pro dosažení harmonie a svěžesti.

Tradice a know-how rodiny Perrin se snoubí s uměleckým citem Brada Pitta. Tyto dvě impozantní síly společně vytvářejí výjimečné, nezapomenutelné zážitky. Dvě síly se spojují v jedinečnou vášeň pro umění.