Chateau du Bernat AOC Bordeaux Supérieur 2018 (0,75l)

Rozloha vinice je 29 ha a nachází se na náhorní plošině Frontenac. Půda je složena z asteriovaného vápence, který je ideální pro pěstování Merlotu. Průměrný věk keřů révy je 35 let. V ústech je víno jemné, sametové a komplexní s krásnými, intenzivními a rozmělněnými vůněmi.


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Château du Bernat
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Bordeaux
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Balení: Holá láhev
 

Chateau du Bernat se nachází se ve městě Jugazan, mezi řekami Garonne a Dordogne a je rodinným sídlem postaveným na konci 19. století v oblasti Entre-deux-Mers. Blízký starý kamenolom byl využit ke stavbě zámku a vlastně velké části hradů a zámků v Saint-Emilion a městě Bordeaux.

 

vinice

Rozloha vinice je 29 ha a nachází se na náhorní plošině Frontenac. Půda je složena z asteriovaného vápence, který je ideální pro pěstování Merlotu. Průměrný věk keřů révy je 35 let, takže produkuje chuťově výrazné a komplexní hrozny.

 

Hrozny

Odrůdy: Merlot, Cabernet Sauvignon

 

Chuť

Toto velkorysé víno má výraznou granátově červenou barvou s jiskrnými odlesky. Vůně je silná a okouzlující se zralými vůněmi černého ovoce s pepřovými tóny. V ústech je víno jemné, sametové a komplexní s krásnými, intenzivními a rozmělněnými vůněmi. Nádherné a lahodné víno.

 

Párování k jídlu

Skvěle se hodí k tapas, hovězímu masu a kachně. Samozřejmě výborně doprovodí i sýry.

Doporučujeme ho podávat o teplotě 16-18 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: