Chateau d’Esclans Whispering Angel Rosé de Provence (0,75l) + DÁREK: Chandon Garden Spritz Mini

  • 1 z 4

Whispering Angel je globálním etalonem provensálských růžových vín. Whispering Angel, prémiové provensálské rosé víno s anglickým názvem, od uznávaných špičkových vinařů, je značkou, která dala z velké části fenoménu rosé art de vivre vzniknout a zároveň významným způsobem přispěla k etablování rosé vína na současné mapě prémiových nápojů. 


  • Na skladě
475 Kč
Kategorie: Château d'Esclans
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Provence
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cinsault, Grenache, Rolle
Balení: Holá láhev
 

Whispering Angel je globálním etalonem provensálských růžových vín. Prémiové provensálské Rosé s anglickým názvem, od uznávaných špičkových vinařů, je značkou, která dala z velké části fenoménu rosé art de vivre vzniknout a zároveň významným způsobem přispěla k etablování rosé vína na současné mapě prémiových nápojů. Značka Whispering Angel zahájila “rosé renesanci” a položila základy, aby se rosé stalo globálně přístupnější a populární kategorií, která před prvním ročníkovým vínem Whispering Angel v roce 2006 v současné podobně neexistovala. Whispering Angel má mezi spotřebiteli výjimečnou pověst jako jedno z nejznámějších světových vín, nabízející komplexní chuťový zážitek.

 

Noční a ranní sklizeň převážně odrůdy Grenache, poté Cinsault a Vermentino z 10-12 starých vinic. Po fermentaci v tanku z nerezové oceli následuje tří až čtyřměsíční zrání v tanku na kalech s batonáží. Víno odhaluje ovocný character čerstvých červených bobulí s květinovými tóny. Chuť je suchá s příjemnou svěžestí, ale zároveň zralostí na patře, která přechází do hedvábného, kulatého závěru. Toto cuvée, vytvořené v roce 2006 Sachou Lichinem s ambicí vytvořit nejlepší rosé víno na světě, hrálo důležitou roli v provensálské rosé revoluci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Château d’Esclans se nachází ve výjimečném terroiru v srdci Provence, 25 kilometrů od bývalého římského městského státu Frejus na pobřeží Středozemního moře.

Na sklepích Château dnes známých jako nejstarší v regionu původně stál středověký hrad který Gérard De Villeneuve v roce 1201 dostal darem od provensálského hraběte. Současný zámek inspirovaný stylem toskánských vil byl postaven v 19. století a od té doby zde žily slavné francouzské rodiny. V roce 2006 získal Château d' Esclans Sacha Lichine Tehdy se začal psát nový a vzrušující příběh tohoto pozoruhodného Château.

Dnes se Château d’ Esclans skládá ze 427 hektarů z toho je 140 hektarů vinic. Chateau d’ Esclans vyrábí prémiová růžová vína s apelací Côtes de Provence a Coteaux d’Aix en Provence Využívá k tomu autentické metody výroby vína v kombinaci s osobitým stylem aby pozvedl zážitek při vychutnávání.