RÉMY MARTIN 1738 ACCORD ROYAL (0,7l) v plechové tubě

Samotné jméno 1738 Accord Royal oslavuje milník v historii domu Rémy Martin. Francouzský král Ludvík XV. udělil v roce 1738 domu Rémy Martin velmi vzácné privilegium, a to vysázet nové vinice v době, kdy to bylo v celé Francii přísně zakázané. RÉMY MARTIN 1738 ACCORD ROYAL je originálním výtvorem domu Rémy Martin, který byl vytvořen již v roce 1997 sklepmistrem Georges Clotem. Je to směs, která obsahuje pálenky, které zrály déle než Rémy Martin VSOP.


  • Na skladě
1 495 Kč
Kategorie: Rémy Martin
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
Balení: Dárkové balení
 

Samotné jméno 1738 Accord Royal oslavuje milník v historii domu Rémy Martin. Francouzský král Ludvík XV. udělil v roce 1738 domu Rémy Martin velmi vzácné privilegium, a to vysázet nové vinice v době, kdy to bylo v celé Francii přísně zakázané. RÉMY MARTIN 1738 ACCORD ROYAL je originálním výtvorem domu Rémy Martin, který byl vytvořen již v roce 1997 sklepmistrem Georges Clotem. Je to směs, která obsahuje pálenky, které zrály déle než Rémy Martin VSOP. Koňak je vyráběn pomocí autentických metod, které byly aplikovány v minulosti: Pečlivý výběr pálenek z těch nejvyhledávanějších vinic v oblasti Cognac - výhradně v oblasti Grande Champagne a Petite Champagne; 100% tradiční destilací na kvasinkách v malých měděných nádobách; Zraje ve vypálených a pečlivě vybraných sudech z francouzského dubu z oblasti Limousin. RÉMY MARTIN 1738 ACCORD ROYAL přináší nový zážitek báječné chuti, přesně ve stylu Rémy Martin. Ve vůni ucítíte štědré, ovocné tóny švestky a fíkové marmelády, která je harmonizována intenzivními tóny dubu, karamelu a opékaného chleba. V chuti je lahodná kombinace mléčných bonbónů, pečeného koření a náznaku hořké čokolády, které jsou vyvážené a plné chuti s krémovým dozvukem. Tento koňak lze vychutnat samotný, servírovaný s ledem, či v podobě elegantního koktejlu. Báječně se snoubí s citrusovou chutí a je tak ideální volbou pro klasický Sidecar či výtvory moderní mixologie. Je též báječným společníkem ke kvalitní čokoládě a dezertům. Je velmi dobře vnímán mezi milovníky hnědých lihovin a whisky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

remimartin_logo

Cognac Rémy Martin se vyrábí od r. 1824, v r. 1991 došlo k spojení s společností Cointreau a vznikla tak společnost Rémy-Cointreau.

Cognac Rémy Martin má zlatou, až jantarovou barvu. Ve vůni projevuje stopy kandovaného ovoce. Chuť Rémy Martin je zaoblená a lahodná, plná, s příjemnou ostrostí. Rémy Martin V.S.O.P. je vyroben z vinných hroznů sklízených v oblastech Grand Champagne a Petite Champagne. Jen takový cognac smí užívat prestižní označení "Fine Champagne Cognac". Každý třetí V.S.O.P. cognac prodaný ve světě nese značku Rémy Martin.

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac). Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Musí být vyrobena nejméně z 90% z bílého vína odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.Musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni. Koňak ( cognac ) se vyrábí dvojitou destilací vína. Po první destilaci má pálenka 30% alkoholu, po druhé, delší destilaci, se získá 70% koňak. Na jeden litr koňaku je potřeba devět litrů vína.Pravý koňak je pak směs několika ročníků.Při destilaci se používá tradičních měděných destilačních přístrojů kotlíkového typu. Poté destilát zraje nejméně 2 roky v dubových sudech. Délku zrání je poté označena zkratkou na láhvi: VS (very special) – nejméně 2 roky, VSOP (very superior old pale) nebo Réserve – nejméně 4 roky , XO (extra old) nebo Napoleon nebo Hors d’Age – nejméně 6 let.