CHÂTEAU PEYRASSOL (0,75l)

Srdcem nabídky vinařství je řada Château Peyrassolve všech 3 barvách. Vyrábějí se z vybraných pozemků převážně starých vinic.
Velmi reprezentativní pro styl panství v jeho závazku k dokonalosti, vyznačují se svou komplexností a vyvážeností.Srdcem nabídky vinařství je řada Château Peyrassol. Vyrábí se pouze z vybraných pozemků, převážně starých vinic, které plodí méně hroznů, ale za to kvalitnějších a vyzrálejších. Víno se vyznačuje komplexností a vyvážeností a dokonale reprezentuje styl domu Peyrassol.


  • Na skladě
625 Kč
Kategorie: Peyrassol
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Provence
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cinsault, Grenache, Syrah, Tibouren, Vermentino
Balení: Holá láhev
 

Srdcem nabídky vinařství je řada Château Peyrassol. Vyrábí se pouze z vybraných pozemků, převážně starých vinic, které plodí méně hroznů, ale za to kvalitnějších a vyzrálejších. Víno se vyznačuje komplexností a vyvážeností a dokonale reprezentuje styl domu Peyrassol.

Hrozny

45 % Cinsault, 25 % Grenache, 10 % Syrah, 8 % Mourvedre, 4 % Tibouren, 8 % Vermentino

 

Chuť

Vůně je jemná a elegantní. Komplexní, s dlouhou vůní bílého ovoce, citrusů a bílých květů. Chuť je jednoduchá a čistá. Toto rosé je jemné a hedvábné, zároveň něžné, delikátní i živé. Svěžest v závěru je doplněna o náznak slanosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jméno vinařství je prvním náznakem jeho dlouhé a slavné minulosti. Peyrassol se nachází v srdci Provence, poblíž cest, kterými cestovali křižáci v raném středověku, a byl založen templářskými rytíři, kteří se věnovali ochraně křižáků.

Vinařství Commanderie de Peyrassol se nachází v nadmořské výšce 330 m na úpatí masívu Maures a rozkvétá na jílovito-vápencové půdě, která je ideální pro pěstování vína. Od doby, kdy zde templářští rytíři před téměř 800 lety vysadili první vinice, dávají generace vinařů své know-how do služeb révy a vína a s nadšením obdělávají tento výjimečný terroir.

 

Ekologické zemědělství

Peyrassol přísně dodržuje organických zásady pěstování vína. Ve vinicích se nepoužívají žádná syntetická hnojiva ani pesticidy či fungicidy. Ovčí hnůj je jediné hnojivo používané po výsadbě.

Výsev obilovin do mezi-řádky na podporu života v půdě, pečlivý výběr pozemků, ruční sklizeň nejstarší vinné révy - to vše vinařství Peyrassol dělá za účelem získat to nejlepší z jejich vinicí umístěných v srdci rozsáhlých a zalesněných oblasti.