MESSIAS VINTAGE 1984 (0,75L) v papírové krabičce

Velmi kvalitní sytě červené ročníkové portské. Barva je velmi intenzivní, s buketem květin a aroma koření, zralého ovoce a rozinek. Barva je u mladých vín extrémně tmavá a u vyzrálých ročníků přechází do růžovo-fialové. V chuti je až neuvěřitelně jemné, plné ovoce, tabáku a čokolády.


  • Na skladě
2 650 Kč
Kategorie: Messias
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Portugalsko
Oblast: Douro
Barva / Typ: Červené
Ročník: 1984
Balení: Dárkové balení
 

Velmi kvalitní sytě červené ročníkové portské. "Královským šperkem" jsou nazývána vína typu Vintage, která se vyrábí z jednoročníkových sklizní a jsou určena k archivaci. Nejcennější a vysoce kvalitní zvláště selektované ročníkové ruby.

 

Ročník

Jaro roku 1984 bylo chladné a sychravé, pěkné počasí přišlo až v červnu. Září bylo horké a suché, ale ke konci měsíce teploty klesaly. Během sklizně bylo chladné, ale pěkné počasí.

 

Zrání

Do láhví se plní mezi druhým a třetím rokem, kdy zrála v sudech, pak se ukládají do tmavých sklepů s kontrolovanou vlhkostí a teplotou. Ukládají se vleže a jejich hodnota s přibývajícími roky roste. Po otevření láhve se usadí sediment, a pak se dekantují.

 

Chuť

Barva je velmi intenzivní, s buketem květin a aroma koření, zralého ovoce a rozinek. Barva je u mladých vín extrémně tmavá a u vyzrálých ročníků přechází do růžovo-fialové. V chuti je až neuvěřitelně jemné, plné ovoce, tabáku a čokolády.

 

Párování k jídlu

Skvěle se hodí k sýrům všech typů.

Teplota servírování 18 - 20°C. Obsah alkoholu 20 %.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: