MESSIAS VINTAGE 1982 (0,75L) v papírové krabičce

Velmi kvalitní sytě červené ročníkové portské. Barva je velmi intenzivní, s buketem květin a aroma koření, zralého ovoce a rozinek. Barva je u mladých vín extrémně tmavá a u vyzrálých ročníků přechází do růžovo-fialové. V chuti je až neuvěřitelně jemné, plné ovoce, tabáku a čokolády.


  • Na skladě
2 650 Kč
Kategorie: Messias
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Portugalsko
Oblast: Douro
Barva / Typ: Červené
Ročník: 1982
Balení: Dárkové balení
 

Velmi kvalitní sytě červené ročníkové portské. "Královským šperkem" jsou nazývána vína typu Vintage, která se vyrábí z jednoročníkových sklizní a jsou určena k archivaci. Nejcennější a vysoce kvalitní zvláště selektované ročníkové ruby.

 

Ročník

1982 byl pro portské víno skvělým rokem! Vegetační období začalo chladnou, ale převážně suchou zimou, která přešla do příznivého jara. Teploty se však nedokázaly plně ohřát a červen i červenec zůstaly podivně chladné a zamračené, ale půdu alespoň zavlažily tolik potřebné srážky. Tato voda se ukázala jako životně důležitá, protože v srpnu přišlo intenzivní horko, které pokračovalo až do začátku září a tlačilo hrozny do fenolické zralosti. Navzdory počátečnímu pomalému rozjezdu se kombinace tepla a vhodně umístěného deště postarala o velmi dobrou úrodu.

 

Zrání

Do láhví se plní mezi druhým a třetím rokem, kdy zrála v sudech, pak se ukládají do tmavých sklepů s kontrolovanou vlhkostí a teplotou. Ukládají se vleže a jejich hodnota s přibývajícími roky roste. Po otevření láhve se usadí sediment, a pak se dekantují.

 

Chuť

Barva je velmi intenzivní, s buketem květin a aroma koření, zralého ovoce a rozinek. Barva je u mladých vín extrémně tmavá a u vyzrálých ročníků přechází do růžovo-fialové. V chuti je až neuvěřitelně jemné, plné ovoce, tabáku a čokolády.

 

Párování k jídlu

Skvěle se hodí k sýrům všech typů.

Teplota servírování 18 - 20°C. Obsah alkoholu 20 %.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: