Martell L'OR de Martell (0,7l) - NOVÁ LÁHEV

  • 1 z 2

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.


  • Na skladě
69 995 Kč
Kategorie: Martell
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
Balení: Holá láhev
 

Vysoce kvalitní koňak Martell L’Or je výsledkem alchymie koňaku a zlata. Je vytvořen z nejstarších a nejvznešenějších vinných destilátů, zvaných "eaux-de-vie", které pochází z rajského sklepa Martellu. V jedné lahvi tohoto výjimečného koňaku se skrývá více než čtyři sta velmi vzác­ných eaux-­de­-vie a některé jsou až 100 let staré. Původ v oblasti Borderies a Grande Champagne zaručuje kombinaci bohatého orientálního aroma a hladké, jemné chuti. Obsah alkoholu 40 %.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

martell_logo

Martell je nejstarší z velkých výrobců koňaku. Opírá úspěchy svých koňaků o obrovské zásoby destilátů různého stáří a regionálního původu, takže neudivilo, když firma poslala v roce 1953 ke korunovaci britské královny Alžběty II. dvě láhve Martellu, na jejichž obsahu se podílely - samozřejmě v přiměřeném podílu - koňaky vyrobené v roce 1715! Martell kombinuje ve svých směsích destiláty z vína obou Champagne, Borderies a půdně příznivých částí Fins Bois (bez podílu jílu). V důsledku toho jeho koňaky působí svěže, zrají poměrně rychle v sudech z oblasti Tronçais a těší se oblibě pro svou relativně tmavou barvu.