Hennessy X.O. Chinese 2023 (0,7l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Maison Hennessy ohlašuje zbrusu nový cyklus v čínském kalendáři prostřednictvím monumentální kompozice Yan Pei-Ming, jednoho z nejslavnějších a nejvyhledávanějších současných světových umělců.

X.O neboli „eXtra Old“ koňak má silnou a bohatou chuť. Samotný nápoj byl vytvořen v roce 1870 Mauricem Hennessy pouze pro soukromou spotřebu rodiny Hennessy. Díky jeho výjimečnosti jej ale ještě v tom samém roce začali vyvážet do Irska a o dva roky později do Šanghaje. Jedná se o směs stovky pálenek z prvních čtyř oblastí regionu Cognac, které dozrávají po dobu 8-40 let.


  • Na skladě
6 150 Kč
Kategorie: Hennessy
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
Balení: Dárkové balení
 

Maison Hennessy ohlašuje zbrusu nový cyklus v čínském kalendáři prostřednictvím monumentální kompozice Yan Pei-Ming, jednoho z nejslavnějších a nejvyhledávanějších současných světových umělců.

Vůbec poprvé v roce 2023 Maison Hennessy zahajuje lunární nový rok tím, že ctí nejen jediné symbolické zvíře, ale celý zvěrokruh v celé jeho rozmanitosti. V rukou Yan Pei-Ming se radostná oslava stává symbolem inkluzivity a naděje, nesoucí příslib kupředu po obzvláště náročném období. Temperamentní závod zvířat směrem k novým obzorům vyjadřuje jedinečnou pravdu: "Společně jdeme dál."

Hennessy XO Cognac je elegantní a komplexní, vyzrálý a namíchaný tak, aby byl odvážný, bohatý a vytrvalý. Vůně je bohatá, plná s tóny tmavého sušeného ovoce. Datle, švestky, sultánka. Chuť je vyvážená, bohatá, kakaová, sušené ovoce, ořechová. Nakonec doznívá karamel, pudink a dub.

Richard Hennessy zakládá dům Hennessy v roce 1765 v Cognacu ve Francii. Se svými partnery se mu daří založit prosperující podnik vyvážející brandy převážně do rodného Irska a Anglie. Původní X.O vytvořil Maurice Hennessy pro rodinu a přátele – Hennessy X.O neboli „Extra Old“ se stal celosvětovým měřítkem pro koňak a standardem excelence pro všechny X.O koňaky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

hennessy_logo

Zakladatel společnosti Hennessy, Ir Richard Hennessy, bývalý žoldnéř francouzského krále, dostal v roce 1765 jako odměnu za své služby pozemek ve městě Cognac ve Francii, kde se usadil a začal obchodovat s lihovinami. Jeho syn James se pustil do výroby brandy a přejmenoval původně obchodní společnost svého otce na Jas Hennessy and Co. Stejné jméno nese tato firma dodnes, v jejím vedení je v současnosti osmá generace rodiny Hennessy.

Rodinné tradice jsou udržovány i jinak. Aby byla zachována stejná kvalita koňaku, je při jeho výrobě nesmírně důležitá práce vrchního míchače. V roce 1800 se jím ve společnosti Hennessy stal Jean Fillioux a dnes tuto pozici zastává jeho prapraprapravnuk. Hennessy byla vůbec první společnost zaměřená na výrobu alkoholických nápojů, která koncem 19. století začala používat reklamu. Díky tomu se jméno Hennessy stalo v krátké době známé na celém světě, značka si brzy získala prestiž a dobré jméno a zůstala dodnes symbolem nejvyšší kvality a luxusu.

Hennessy stojí také za celosvětově uznávaným dělením koňaků podle stáří jednotlivých pálenek, které jsou v nich obsaženy od nejmladších, označených V.S. přes starší V.S.O.P. až po nejstarší X.O., jejichž nejmladší složka musí být alespoň šest a půl roku stará. Ty nejlepší druhy Hennessy jsou míchány z pálenek starých několik desetiletí a ve značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise jsou obsaženy pálenky staré více než sto let.

Společnost Hennessy se v roce 1971 spojila se značkou Moët & Chandon, v roce 1987 se pak stala součásti největšího konglomerátu s luxusním zbožím na světě - LVMH.