Gusbourne Estate Blanc de Noirs Brut 2018 (0,75l)

Jedinečné Blanc de Noirs z jižní Anglie, které může směle konkurovat věhlasnějším a známějším šumivým vínům z Francie. Chuť je živá a šťavnatá, s pěknou strukturou a tóny třešní, jahod a červených jablíček, v závěru s nádechem sladkého koření a mineralitou. Poměrně dlouhý, komplexní závěr.


  • Na skladě
1 345 Kč
Kategorie: Gusbourne Estate
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Velká Británie
Oblast: Sussex
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2018
Balení: Holá láhev
 

Jedinečné Blanc de Noirs z jižní Anglie, které může směle konkurovat věhlasnějším a známějším šumivým vínům z Francie.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

 

Zrání

Zraje kolem 3 let ve sklepě na kvasinkách.

 

Chuť

Jiskrná, nižší zlatavá barva s velmi jemným perlením. Vůně je středně intenzivní, s tóny sadového a zahradního ovoce, v pozadí s podtóny červených pomerančů a květů fialek. Chuť je živá a šťavnatá, s pěknou strukturou a tóny třešní, jahod a červených jablíček, v závěru s nádechem sladkého koření a mineralitou. Poměrně dlouhý, komplexní závěr.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Mladá firma, jejíž historie začala v roce 2004 výsadbou prvních vinic. V současnosti na 90 hektarech v Kentu a Sussexu pěstují klasické odrůdy – Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Tyto převážně burgundské klony dávají menší množství intenzivně aromatických hroznů, kterým se daří v jedinečném mikroklimatu jižní Anglie. Tato výjimečná produkce je důležitou první ingrediencí pro výrobu oceňovaných šumivých vín, která jsou vyráběna tradiční metodou kvašením v lahvi. Při výrobě jedinečných šumivých tak spojují to nejlepší z přírody a know-how. A pokud podmínky v daném roce nepřinášejí kvalitu, kterou od ročníku požadují, víno se zkrátka neuvolní pro prodej.

Debutové ročníky – Brut Reserve 2006 a Blanc de Blancs 2006, které byly uvedeny na trh v roce 2010, sklidily uznání nejnáročnějších světových vinařských kritiků. V roce 2023 také byli oficiálním šumivým vínem při korunovaci krále Karla III. – právě jejich Brut Reserve 2019 se speciální etiketou se stal hlavním korunovačním nápojem.