Novinka

La Mule Domaines Languedoc Merlot (0,7l)

Vinice se nachází v Minervois u Černé Hory nedaleko historického města Carcassonne, pouhých 30 km od Středozemního moře. Oblíbená francouzská odrůda vinifikovaná v lehkém a příjemně pitelném, ovocitém stylu, s tóny lesního ovoce a fialek a jemnou kořenitostí. Víno sytě nachové barvy má intenzivní aroma višní, švestek a čerstvých lískových oříšků s lehkým dotekem koření. Ústa jsou podobně šťavnatá, ovoce a fialky podtrhuje příjemná pružnost a hebké třísloviny. Vyvážené a přátelské červené pro každou příležitost.


  • Na skladě
195 Kč
Kategorie: Francois Lurton
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Languedoc
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Balení: Holá láhev
 

Francois Lurton je vinař původem i vlastní volbou – rodina Lurtonových je jedním z nejrespektovanějších vinařských rodů v Bordeaux a těší
se úspěchu i úctě (najdete je ve vedení a sklepech takových zámků jako Cheval Blanc, Dauzac, Yquem..) Francois si svými schopnostmi a znalostmi oboru a moderní vizí vína za posledních 20 let vytvořil svou vlastní výbornou reputaci – zprvu jako poradce vinařů po celém světě, posléze sám jako vinař. Na základě celosvětových zkušeností zakoupil pozemky v Languedocu a Chile. V každé zemi mají místní tým
oenologů a zpracovávají výhradně hrozny z vlastních nebo smluvních pozemků, všechna vína jsou lahvována a zrají v zemi původu.
Francois Lurton nabízí špičková odrůdová vína i cuvées, odrážející svůj terroir; všem vínům je společná moderní technologie a vynikající poměr kvality a ceny. Vína Pays d'Oc (nebo IGP Pays d'Oc) jsou především odrůdová vína vyrobená výhradně v Languedoc-Roussillon. 

Půda / Terroir: písky, kamenné terasy, jíl, vápenec
Odrůdy: 100 % Merlot
Podnebí: Středomořské (horká, suchá léta, mírné zimy)
Sběr: mezi 4 a 9 hod. ranní pro zachování svěžesti
Vinifikace: v nerezových tancích pro svěžest a ovocitost
Zrání: v nerezových tancích pro zachování svěžesti
Servírovací teplota: 16-18 °C

Ideální víno pro každou příležitost, doprovod uzenin a paštik, středomořské kuchyně a nejrůznějších úprav červených mas. Vychutnejte si ho např. s kuřetem na černých olivách, kuřecím špízem s bylinkami, musakou nebo hověží tajine se zeleninou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: