Courvoisier V.S (0,5l)

Výraz jedinečnosti celé řady koňaků Courvoisier. Elegantní a zralý blend toho nejlepšího z Grande Champagne a Borderies vytvořil tento výjimečný koňak, který je velmi hluboký a komplexní. Poznámky Master Blendera: Velmi bohatý a komplexní. Fragrance začínají vůní vlhkého lesa a lanýži, pokračují portským, cedrovým dřevem a kořením (skořice, pomerančová kůra, sušené meruňky a ovocný koláč).


  • Na skladě
575 Kč
Kategorie: Courvoisier
Velikost lahve: 0,5l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: V.S
Balení: Holá láhev
 

Výraz jedinečnosti celé řady koňaků Courvoisier. Elegantní a zralý blend toho nejlepšího z Grande Champagne a Borderies vytvořil tento výjimečný koňak, který je velmi hluboký a komplexní. Poznámky Master Blendera: Velmi bohatý a komplexní. Fragrance začínají vůní vlhkého lesa a lanýži, pokračují portským, cedrovým dřevem a kořením (skořice, pomerančová kůra, sušené meruňky a ovocný koláč). Pokračuje exploze v ústech, chuť je hluboká, harmonická, elegantní, plná delikátnosti s dlouhým a perfektním koncem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

cou_logo

Společnost Courvoisier založil v r. 1843 Felix Courvoisier, ale sláva jeho koňaku je ještě staršího data. V r. 1811 navštívil Napoleon I. obchod s vínem a lihovinam, který v Bercy na předměstí Paříže vedli Emmanuel Courvoisier (Felixův otec) a Louis Gallois. Jejich koňak mu natolik zachutnal, že si prý později nechal poslat několik sudů i do svého vyhnanství na Elbu a Sv. Helenu. Věhlas značky znovu posílil Napoleon III., který v r. 1869 jmenoval společnost Courvoisier oficiálním dodavatelem císařského dvora. V r. 1909 převzala společnost anglická rodina Simonů a dnes je společnost pod kontrolou Allied Domecq.


Při výrobě koňaku se používá pouze víno odrůdy Ugni Blanc vypěstované v čtyřech hodnotnějších oblastech regionu Cognac: Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies and Fins Bois.