Chateau Petit Bois la Garelle 2016 (0,75l)

  • 1 z 2

Chateau Petit Bois la Garelle se díky lokaci ve městě Saint Emilion těší ideální expozici a terroiru. 90 % Merlot, 5 % Cabernet Sauvignon, 5 % Cabernet Franc. Pozoruhodné víno. Zaujme překrásně sytě červenou barvou a kouzlo tohoto Grand Cru vína je rozpoznatelné již ze svůdné a silné vůně.


  • Na skladě
535 Kč
Kategorie: Château Petit Bois
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Bordeaux
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2016
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Balení: Holá láhev
 

Chateau Petit Bois la Garelle se díky lokaci ve městě Saint Emilion těší ideální expozici a publicitě. Révy jsou pěstovány tradičním způsobem, vinařství se o ně pečlivě stará s dodržováním vysokých standardů a tradičních metod výroby vína. Velmi pečlivě jsou vybírány hrozny i sudy, provádí se dlouhé kvašení a zrání v dubových sudech.

 

vinice

Rozloha vinice je 10 ha a nachází se v Saint-Émilion. Půda je převážně štěrkovitá s jílovito-vápencovými úseky. Průměrný věk keřů révy je 35 let, takže produkuje chuťově výrazné a komplexní hrozny.

 

Hrozny

Odrůdy: 90 % Merlot, 5 % Cabernet Sauvignon, 5 % Cabernet Franc

 

Chuť

Pozoruhodné víno. Zaujme překrásně sytě červenou barvou a kouzlo tohoto Grand Cru vína je rozpoznatelné již ze svůdné a silné vůně. Na patře rozpoznatelné aroma černého a červeného rybízu, které zahalují tóny skořice. Smyslně hladké taniny jsou odrazem pečlivé péče při sklizni hroznů při jejich plné zralosti. Víno, které očaruje svým klasickým charakterem a elegancí, které je označeno touto proslulou apelací.

 

Párování k jídlu

Toto víno dobře chutná jen tak samotné. Případně je to vhodný doprovod k jehněčímu masu, zvěřině, ale i klasickým steakům.

Doporučujeme ho podávat o teplotě 16-18 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: