Veuve Clicquot Ponsardin La Grande Dame 2006 Rosé (0,75l)

Základní směs se skládá z 64% pinot noir z Grand Crus v Ay v Grande Vallée de la Marne, Verzenay, Verzy, Ambonnay a Bouzy v Montagne de Reims. Kupáž obsahuje také 36% chardonnay z tří Grand Crus: Avize, Oger a Le Mesnil-sur-Oger v Côte des Blancs. Složení La Grande Dame Rosé 2006 je doplněná 15% červeného vína vyrobeného pouze z pinot noir z vinice Bouzy.


  • Na skladě
5 245 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot Ponsardin
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2006
Barva: Růžové
 

Základní směs se skládá z 64% pinot noir z Grand Crus v Ay v Grande Vallée de la Marne, Verzenay, Verzy, Ambonnay a Bouzy v Montagne de Reims. Kupáž obsahuje také 36% chardonnay z tří Grand Crus: Avize, Oger a Le Mesnil-sur-Oger v Côte des Blancs. Složení La Grande Dame Rosé 2006 je doplněná 15% červeného vína vyrobeného pouze z pinot noir z vinice Bouzy. La Grande Dame Rosé 2006 je světlé a průhledné, barva měděno-lososová. První vůně je již zřetelná, s tóny ovoce (jahody, grapefruit, kdoule) a koření (pepř, skořice) s rafinovaným pozadím minerálních tónů. Když se víno zamíchá, ukazuje se další vzácné ovocné aroma (višně griotte a zavařenina z ostružin), spojené s jemnou vůní francouzských baget. Neobvyklé aromatické složení vína je ještě intenzivnější v chuti. V ústech víno odhaluje aroma višní griotte, grenadiny a krystalizovaných ostružin, zesílené tóny sladkého koření (vanilky), které dávají La Grande Dame Rosé 2006 výjimečnou hladkost. Díky přítomnosti pinot noir, aromatická síla vína a imponující struktura jsou vyrovnané v překvapující svěžesti, která je přítomna během celé degustace až po závěr. La Grande Dame Rosé 2006 nabízí celou paletu chutí, s dlouhým závěrem a širokou řadou aroma.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.