Veuve Clicquot Ponsardin Demi-Sec (0,75l)

Veuve Clicquot Demi-Sec je díky své vyváženosti sladké a ovocné chuti požitkem pro milovníky šampaňského - a dokonale se hodí k dezertu. Tvoří ho nejméně 50 jednotlivých vín.

Stejně jako u všech směsí Veuve Clicquot i u Demi-Sec převažuje Pinot Noir (40-45 %), který dává šampaňskému základní strukturu. Snaha o velmi výraznou ovocnou chuť znamená, že ve směsi je vyšší podíl Meunier (30-35 %), než je obvyklé například u Yellow Label, a směs doplňuje Chardonnay (20-25 %).


  • Na skladě
1 245 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot Ponsardin
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Demi-sec
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
 

Veuve Clicquot Demi-Sec je díky své vyváženosti sladké a ovocné chuti požitkem pro milovníky šampaňského - a dokonale se hodí k dezertu. Tvoří ho nejméně 50 jednotlivých vín.

Stejně jako u všech směsí Veuve Clicquot i u Demi-Sec převažuje Pinot Noir (40-45 %), který dává šampaňskému základní strukturu. Snaha o velmi výraznou ovocnou chuť znamená, že ve směsi je vyšší podíl Meunier (30-35 %), než je obvyklé například u Yellow Label, a směs doplňuje Chardonnay (20-25 %). Začlenění 30-45 % rezervních vín zajišťuje konzistenci stylu Veuve Clicquot. Dlouhé zrání v ve sklepích (minimálně 3 roky pro Demi-Sec) dodává šampaňskému hedvábnost. A konečně dosáž 45 g/l dodává Demi-Sec sladší vyváženost chutí a zároveň zachovává přirozenou svěžest vína.

Toto šampaňské na první pohled okouzlí hlubokými zlatými odlesky a rovnoměrnými, vytrvalými řetízky bublinek. Ve vůni můžeme cítit zralé ovoce a typické tóny toastu a briošky. Chuť je ukázkou krásného balancu mezi přirozenou kyselostí šampaňského a jeho sladkostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.