RÉMY MARTIN X.O EXCELLENCE (0,7l) FESTIVE PACK - dárkové balení

Limitovaná edice RÉMY MARTIN X.O EXCELLENCE ve speciální dárkové krabičce. Rémy Martin X.O EXCELLENCE je lahodnou kombinací více než 200 eaux-de-vie (vinných destilátů). Tato rafinovaná kombinace vedla k vyladění směsi pro současného zákazníka. Ve vůni i chuti se projevuje relativně dlouhé zrání (zrání probíhá v rozmezí 10 až 37 let) v pečlivě vybíraných sudech z limousinského dubu. Vyrábí se destilací vína vyrobeného z 80 % hroznů vypěstovaných výhradně v oblasti Grande Champagne a 20 % hroznů vypěstovaných v Petite Champagne, které leželo tzv. "na kalech" v menších bečkách.


  • Na skladě
3 289 Kč
Kategorie: Rémy Martin
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
 

Limitovaná edice RÉMY MARTIN X.O EXCELLENCE ve speciální dárkové krabičce.

Rémy Martin X.O EXCELLENCE je lahodnou kombinací více než 200 eaux-de-vie (vinných destilátů). Tato rafinovaná kombinace vedla k vyladění směsi pro současného zákazníka. Ve vůni i chuti se projevuje relativně dlouhé zrání (zrání probíhá v rozmezí 10 až 37 let) v pečlivě vybíraných sudech z limousinského dubu. Vyrábí se destilací vína vyrobeného z 80 % hroznů vypěstovaných výhradně v oblasti Grande Champagne a 20 % hroznů vypěstovaných v Petite Champagne, které leželo tzv. "na kalech" v menších bečkách. Je to koňak sametově hebké chuti s vůní po jasmínu, kosatcích, fících, kandovaných pomerančích a šťavnatých švestkách. Je to koňak velkého a zároveň přístupného zážitku. Každá láhev má své výrobní číslo = každá láhev je originál. Konzumuje se čistý, vynikající je ke kávě nebo doutníku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

remimartin_logo

Cognac Rémy Martin se vyrábí od r. 1824, v r. 1991 došlo k spojení s společností Cointreau a vznikla tak společnost Rémy-Cointreau.

Cognac Rémy Martin má zlatou, až jantarovou barvu. Ve vůni projevuje stopy kandovaného ovoce. Chuť Rémy Martin je zaoblená a lahodná, plná, s příjemnou ostrostí. Rémy Martin V.S.O.P. je vyroben z vinných hroznů sklízených v oblastech Grand Champagne a Petite Champagne. Jen takový cognac smí užívat prestižní označení "Fine Champagne Cognac". Každý třetí V.S.O.P. cognac prodaný ve světě nese značku Rémy Martin.

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac). Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Musí být vyrobena nejméně z 90% z bílého vína odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.Musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni. Koňak ( cognac ) se vyrábí dvojitou destilací vína. Po první destilaci má pálenka 30% alkoholu, po druhé, delší destilaci, se získá 70% koňak. Na jeden litr koňaku je potřeba devět litrů vína.Pravý koňak je pak směs několika ročníků.Při destilaci se používá tradičních měděných destilačních přístrojů kotlíkového typu. Poté destilát zraje nejméně 2 roky v dubových sudech. Délku zrání je poté označena zkratkou na láhvi: VS (very special) – nejméně 2 roky, VSOP (very superior old pale) nebo Réserve – nejméně 4 roky , XO (extra old) nebo Napoleon nebo Hors d’Age – nejméně 6 let.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.