RÉMY MARTIN X.O CANNES 2018 v dárkové krabičce

Limitovaná edice RÉMY MARTIN X.O ve speciální dárkové krabičce k příležitosti filmového festivali v Cannes 2018, jehož je RÉMY MARTIN jedním z hlavních partnerů, letos již po patnácté. Bylo to roku 1981, kdy sklepmistr André Giraud vytvořil XO, komplexní a vytříbený koňak typu Cognac Fine Champagne. Ikonický Rémy Martin XO, vyrobený z vinných destilátů eaux-de-vie starých až 400 let, má jedinečný charakter, který mu vtiskl sklepmistr domu Rémy Martin. 


  • Na skladě
4 680 Kč
Kategorie: Rémy Martin
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
 

Limitovaná edice RÉMY MARTIN X.O ve speciální dárkové krabičce k příležitosti filmového festivali v Cannes 2018, jehož je RÉMY MARTIN jedním z hlavních partnerů, letos již po patnácté.

Bylo to roku 1981, kdy sklepmistr André Giraud vytvořil XO, komplexní a vytříbený koňak typu Cognac Fine Champagne. Ikonický Rémy Martin XO, vyrobený z vinných destilátů eaux-de-vie starých až 400 let, má jedinečný charakter, který mu vtiskl sklepmistr domu Rémy Martin. Jedna láhev stačí, abyste pochopili podstatu mimořádně starého koňaku, který se hlásí k novým standardům vytříbenosti. Remy Martin XO rozjasní patro svou štědrostí a explozí vybraných a vybroušených tónů. Intenzivní harmonie jantarové barvy nabízí oslnivou chuť, výjimečnou jemnost a sofistikovanou krásu. Její aroma bílých květin a chuť s akcenty švestek, fíků a kandovaných pomerančů doplňuje jemná příchuť skořice a čerstvě strouhaných lískových oříšků. Noblesní opulentnost, nenapodobitelná struktura a hřejivý pocit opravdovosti Rémy Martin XO, to je mnohem víc než jen koňak. Díky vínu z prestižních regionů Grande a Petite Champagne mají eaux-de-vie Rémy Martin při stárnutí výjimečný potenciál. Vybrané vysoce kvalitní hrozny, které dávají koňaku srdce a duši, v kombinaci s nenapodobitelným know-how místních sklepmistrů jsou základem intenzivního jedinečného aroma. Po více než tři sta let se tento dům snažil o jediné: odhalit to nejlepší, co nám může dát příroda ve spojení s lidským umem, v neutuchající snaze vytvořit ten nejlepší koňak. Výjimečná historie domu Rémy Martin se začala psát roku 1724.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

remimartin_logo

Cognac Rémy Martin se vyrábí od r. 1824, v r. 1991 došlo k spojení s společností Cointreau a vznikla tak společnost Rémy-Cointreau.

Cognac Rémy Martin má zlatou, až jantarovou barvu. Ve vůni projevuje stopy kandovaného ovoce. Chuť Rémy Martin je zaoblená a lahodná, plná, s příjemnou ostrostí. Rémy Martin V.S.O.P. je vyroben z vinných hroznů sklízených v oblastech Grand Champagne a Petite Champagne. Jen takový cognac smí užívat prestižní označení "Fine Champagne Cognac". Každý třetí V.S.O.P. cognac prodaný ve světě nese značku Rémy Martin.

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac). Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Musí být vyrobena nejméně z 90% z bílého vína odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.Musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni. Koňak ( cognac ) se vyrábí dvojitou destilací vína. Po první destilaci má pálenka 30% alkoholu, po druhé, delší destilaci, se získá 70% koňak. Na jeden litr koňaku je potřeba devět litrů vína.Pravý koňak je pak směs několika ročníků.Při destilaci se používá tradičních měděných destilačních přístrojů kotlíkového typu. Poté destilát zraje nejméně 2 roky v dubových sudech. Délku zrání je poté označena zkratkou na láhvi: VS (very special) – nejméně 2 roky, VSOP (very superior old pale) nebo Réserve – nejméně 4 roky , XO (extra old) nebo Napoleon nebo Hors d’Age – nejméně 6 let.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.