RÉMY MARTIN CENTAURE DE DIAMANT (0,7l) - dárkové balení

  • 1 z 2

Koňak Rémy Martin Centaure de Diamant je klenotem mezi koňaky značky Rémy Martin. Pierrette Trichet, cellar master společnosti Rémy Martin při pečlivém výběru těch nejlepších eaux-de-vie postupovala stejně, jako když klenotník vybírá ty správné drahokamy do šperku. Poté je nechala uzrát a pečlivě vytvořila tu pravou směs, stejně jako když klenotník musí vybraný kámen správně vybrousit a naleštit. A stejně jako při broušení drahokamů je i pro vybroušení koňaku Rémy Martin Centaure de Diamant zapotřebí jedinečného spojení přírody, času a lidského umu. 


  • Na skladě
22 290 Kč
Kategorie: Rémy Martin
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
 

Koňak Rémy Martin Centaure de Diamant je klenotem mezi koňaky značky Rémy Martin. Pierrette Trichet, cellar master společnosti Rémy Martin při pečlivém výběru těch nejlepších eaux-de-vie postupovala stejně, jako když klenotník vybírá ty správné drahokamy do šperku. Poté je nechala uzrát a pečlivě vytvořila tu pravou směs, stejně jako když klenotník musí vybraný kámen správně vybrousit a naleštit. A stejně jako při broušení drahokamů je i pro vybroušení koňaku Rémy Martin Centaure de Diamant zapotřebí jedinečného spojení přírody, času a lidského umu. Značka Rémy Martin je celosvětovou jedničkou mezi prémiovými koňaky. Pro výrobu se používají nejvybranější hrozny ze dvou nejkvalitnějších oblastí v samotném srdci francouzského regionu okolo městečka Cognac, z Grande Champagne a Petite Champagne. Koňak Rémy Martin Centaure de Diamant je exkluzivní novinkou firmy Rémy Martin, novým pilířem na cestě této značky k dokonalosti.

Představuje klenot mezi prémiovými koňaky. Pierrette Trichet, cellar master Rémy Martin House vybírá každý rok se svým týmem všechna eaux-de-vie, která se do našich sklepů dostanou. Hodnotí je podle kvality a potenciálu rozvinutí aroma. Nejlépe ohodnocená eaux-de-vie s velkým potenciálem ukládají stranou. Pro koňak Rémy Martin Centaure de Diamant vybrala Pierrette Trichet 300 až 400 eaux-de-vie, která patří mezi 10 % nejkvalitnějších vůbec, a nechala je dozrát v nejstarších sklepech Rémy Martin House tak, aby se u všech správně rozvinulo aroma. V tomto koňaku tak představila svůj um správného výběru a zrání eaux-de-vie. Každý koňak je směsí několika set eaux-de-vie z hroznů různých ročníků, která patří mezi 10 % nejcennějších zásob našich sklepů. Jedná se o ročníky různého stáří, které dohromady pokrývají třicetiletou sklizeň. Všechny zrály dostatečnou dobu v sudech, aby se mohlo plně rozvinout jejich aroma, a plně tak přispělo k rafinované bohaté směsi koňaku Centaure de Diamant. Abyste si naplno vychutnali jemnou chuť tohoto úžasného koňaku a sílu bohatého množství aroma, pijte tento koňak při pokojové teplotě. Pokud chcete objevit další skryté chuti, popíjejte ho s kostkou ledu. Ve vůni se nádech švestek snoubí s vůní lískových oříšků a jemnými stopami pomeranče, které přecházejí do jasmínu. Množství a rozmanitost chutí jsou jako lesknoucí se plošky třpytivého diamantu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

remimartin_logo

Cognac Rémy Martin se vyrábí od r. 1824, v r. 1991 došlo k spojení s společností Cointreau a vznikla tak společnost Rémy-Cointreau.

Cognac Rémy Martin má zlatou, až jantarovou barvu. Ve vůni projevuje stopy kandovaného ovoce. Chuť Rémy Martin je zaoblená a lahodná, plná, s příjemnou ostrostí. Rémy Martin V.S.O.P. je vyroben z vinných hroznů sklízených v oblastech Grand Champagne a Petite Champagne. Jen takový cognac smí užívat prestižní označení "Fine Champagne Cognac". Každý třetí V.S.O.P. cognac prodaný ve světě nese značku Rémy Martin.

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac). Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Musí být vyrobena nejméně z 90% z bílého vína odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.Musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni. Koňak ( cognac ) se vyrábí dvojitou destilací vína. Po první destilaci má pálenka 30% alkoholu, po druhé, delší destilaci, se získá 70% koňak. Na jeden litr koňaku je potřeba devět litrů vína.Pravý koňak je pak směs několika ročníků.Při destilaci se používá tradičních měděných destilačních přístrojů kotlíkového typu. Poté destilát zraje nejméně 2 roky v dubových sudech. Délku zrání je poté označena zkratkou na láhvi: VS (very special) – nejméně 2 roky, VSOP (very superior old pale) nebo Réserve – nejméně 4 roky , XO (extra old) nebo Napoleon nebo Hors d’Age – nejméně 6 let.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.