Pierre Gerbais L'Originale Extra Brut (0,75l)

Absolutní rarita z oblasti Champagne. Šampaňské typu Blanc de Blancs vyrobené ze 100% odrůdy Pinot blanc vrai z nejstarších vinic. Jedná se původní odrůdu pěstovanou ve vesnici Celles-sur-Ource. Toto cuvée zrálo 48 měsíců v lahvi a nabídne zcela odlišný projev než ostatní vína typu Blanc de Blancs, se kterými se můžete setkat. 


  • Na skladě
1 785 Kč
Kategorie: Pierre Gerbais
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
 

Absolutní rarita z oblasti Champagne. Šampaňské typu Blanc de Blancs vyrobené ze 100% odrůdy Pinot blanc vrai z nejstarších vinic. Jedná se původní odrůdu pěstovanou ve vesnici Celles-sur-Ource. Toto cuvée zrálo 48 měsíců v lahvi a nabídne zcela odlišný projev než ostatní vína typu Blanc de Blancs, se kterými se můžete setkat. Ve vůni se tak můžete setkat s aromaty bílého ovoce, jako jsou máslové hrušky a broskve. Velmi delikátní, osvěžující a minerální champagne. Omezené množství!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pierregerbais_logo

Rodinné vinařství u Celles-Sur-Ource v nejjižnější oblasti Champagne - Côte Des Bars. Půdy jsou zde jílové a křídové. Používají se odrůdy Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Blanc Vrai (v Champagne jinak málo používaná odrůda, je v oblasti Côte Des Bars je však doma). Vinařství PIERRE GERBAIS má všechny své pozemky na slunných svazích údolí l'Ource, průměrné stáří vinic je 30 let, v případě těch nejstarších více než sto let!