Philipponnat Royal Reserve Rosé Magnum (1,5l)

Cuvée 75% Pinot Noir, 20% Chardonnay a 5% Pinot Meunier + přídavek 7-8% červeného vína Pinot Noir (původem od Mareuil-sür-Aÿ a Riceys), většina hroznů pochází z vinic kategorie 1er Cru a Grand Cru. Rezervní vína v podílu 25-30% zrají v dřevěných sudech systémem Solera. U části vín zrajících v dřevěných sudech probíhá jablečno-mléčná fermentace. Dozáž 9 g/l. Zrání na lahvi 3 roky. Lososová barva s měděnými odlesky. Jemné, krémové perlení. 


  • Na skladě
3 617 Kč
Kategorie: Philipponnat
Velikost lahve: 1,5l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva: Růžové
 

Cuvée 75% Pinot Noir, 20% Chardonnay a 5% Pinot Meunier + přídavek 7-8% červeného vína Pinot Noir (původem od Mareuil-sür-Aÿ a Riceys), většina hroznů pochází z vinic kategorie 1er Cru a Grand Cru. Rezervní vína v podílu 25-30% zrají v dřevěných sudech systémem Solera. U části vín zrajících v dřevěných sudech probíhá jablečno-mléčná fermentace. Dozáž 9 g/l. Zrání na lahvi 3 roky. Lososová barva s měděnými odlesky. Jemné, krémové perlení. Aroma s tóny třešní a divokých jahod, s dotekem citrusových plodů a grepové kůry. Elegantní, bohatá, ovocitá a čistá chuť s vyváženou kyselinou a lehce trpkým závěrem. Vhodné jako aperitiv, k uzeným rybám a masům (šunka, slanina) nebo růžovým masům (telecí, jehněčí), jako doplněk k jahodovým dezertům.

Historie vinařství, které je řazeno mezi nejlepší producenty v Champagne, sahá až do roku 1522, kdy se tehdejší členové rodiny stali dodavateli vína na královský dvůr. Vinařství sídlící v obci Mareuil-sur-Aÿ vlastní 17 ha nejlepších 1er Cru a Grand Cru vinic s odrůdou Pinot Noir, perlou mezi nimi je šestihektarová Clos de Goisses, nejstarší single vinice v Champagne.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.