Perrier Jouët Cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs 2006 (0,75l)

Nejryzejším a nepropracovanějším ztělesněním stylu Perries Jouët  je cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs 2006, plod roku plného kontrastů. Po chladné zimě a chladném jaru s velkým počtem mrazů začaly teploty v květnu a na počátku června stoupat. Koncem června se však opět ochladilo, což prodloužilo dobu květu téměř o dva týdny. 


  • Na skladě
8 390 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2006
Barva: Bílé
 

„Toto cuvée odhaluje ryzý a autentický charakter pěstitelské oblasti Perrier-Jouët.“ - Hervé Deschamps, sklepmistr

Nejryzejším a nepropracovanějším ztělesněním stylu Perries Jouët  je cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs 2006, plod roku plného kontrastů. Po chladné zimě a chladném jaru s velkým počtem mrazů začaly teploty v květnu a na počátku června stoupat. Koncem června se však opět ochladilo, což prodloužilo dobu květu téměř o dva týdny. Červenec byl suchý a středně teplý, ale v srpnu teploty opět klesly. V září se naštěstí teplo vrátilo a době sklizně hrozny dosáhly dokonalé vyváženosti mezi obsahem cukru a kyselinek.

Složení vína

Jedna sklizeň, jedna odrůda hroznů, jedna pěstitelská oblast: asambláž tohoto cuvée ej výsledkem velmi přesné práce. Hrozny Chardonnay pocházejí výhradně ze svou legendárních vinohradů: Bouron Leroi a Bouron du midi, které se nacházejí v srdci Côte des Blancs v pěstitelské oblasti Cramant. tyto dva vinohrady, které umístěny uprostřed jihovýchodního svahu ve výjimečně kvalitní poloze (Grand Cru), se těší té výhodě, že jsou vystaveny prvním slunečním paprskům brzy ráno, což podporuje pomalé a rovnoměrné zrání hroznů. Zrání vína ve sklepě po dobu osmi let a lehká dávka cukru 8 g/l pomáhají vytvořit lákavé a svůdné víno s nádhernou vyvážeností velkorysosti a elegance.

Sladkost s dotekem harmonické živosti

Vzhled -  jasný a zářivý. Opalizující s nádechem zelené.

Vůně – velkorysá, avšak zároveň jemná. Obsahuje šeříkový květ, mladé ovoce, broskev a grapefruit. Náznaky pomerančové šťávy, vanilky a smetany buket ještě jemně obohacují.

Chuť – nástup je svěží, řízný a lákavý. V ústech je víno jemné, avšak dynamické, s krásnou délkou, která svádí patro.

Dokonalé kombinace

Velkorysost a elegance tohoto lákavého vína se dokonale hodí ke kaviáru nebo korýšům, například k langustám, k hřebenatkám nebo humrům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.