Mionetto Prosecco Prestige D.O.C. Extra Dry (0,75l)

Nižší, zlatavá barva, krásná vůně připomínající zahradní ovoce a květiny. Chuť je svěží a šťavnatá, středně plná s příjemnou dochutí. Doporučujeme jako aperitiv, ke studeným kanapkám či k pokrmům z drůbeže a ryb.


  • Na skladě
225 Kč
Kategorie: Mionetto
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Dry
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Bílé
 

Špičkové Prosecco apelace D.O.C.Treviso v kategorii Extra Dry. Vyniká svou svěžestí, jemným dlouhotrvajícím perlením a svěží chutí s tóny jablka a citrusu. Mionetto je od roku 1887 symbolem kvalitního Prosecca a v současnosti je nejoblíbenějším Proseccem v italské gastronomii. Toto Prosecco je veganské.

Barva:nižší zlatavá barva

Vůně:krásné ovocné i květinové tóny

Chuť:svěží a šťavnatá citrusová chuť, středně dlouhý závěr

Doporučená teplota podávání: 5–7 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mionetto_logo

V roce 1887 začal vinař Francesco Mionetto stáčet a prodávat Prosecco v městečku Feltre a jeho okolí. Značka Mionetto vždy byla založena na tradici, inovaci a jedinečnosti a právě tyto znaky ji na trhu odlišují.

Navazuje na tradice území Valdobbiadene, jež proslulo ve světě svými vinicemi, kde se rodí Prosecco. Značka Mionetto se vydala cestou nových postupů výroby vína a dosáhla jedinečnosti, kterou podtrhuje balení lahví a způsob prezentace na trhu. Ladné křivky lahví spojují kulturu kraje Valdobbiadene s designem, jenž vyjadřuje modernost a živost italského stylu.

Na několika málo hektarech této oblasti D.O.C. vznikají vína Prosecco Mionetto, oblíbené a oceňované v Itálii i ve světě. Díky svému výraznému charakteru se Mionetto stalo značkou, která je dnes ve světě šumivých vín měřítkem kvality.