Laurent Perrier Ultra Brut (0,75l)

Průkopník kategorie Brut Nature, Laurent-Perrier Ultra Brut byl poprvé uveden na trh v roce 1981 a je skutečnou ukázkou know-how domu, vyvinutého výhradně z ročníku vybraného pro dokonalou rovnováhu mezi zralostí a kyselostí. Intenzivní a komplexní vůně nabízí tóny čerstvých citrusů a bílého ovoce, zimolezu doplněné o minerální jódové noty, které působí svěžím dojmem.


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Průkopník kategorie Brut Nature, Laurent-Perrier Ultra Brut byl poprvé uveden na trh v roce 1981 a je skutečnou ukázkou know-how domu, vyvinutého výhradně z ročníku vybraného pro dokonalou rovnováhu mezi zralostí a kyselostí.

 

Hrozny

Odrůdy: 55 % Chardonnay a 45 % Pinot Noir

Hrozny pochází z více než 15 vinic napříč regionem Champagne. Jsou přísně vybírány tak, aby se zachovaly pouze ty, které jsou opravdu zralé s nižší kyselostí. To umožňuje dosáhnout požadované rovnováhy vína bez přidání jakékoli dosáže.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 0 g/l

 

Chuť

Chamapgne světle zlaté barvy s jemné bublinkami vytvářejícími sametovou pěnu na povrchu. Intenzivní a komplexní vůně nabízí tóny čerstvých citrusů a bílého ovoce, zimolezu doplněné o minerální jódové noty, které působí svěžím dojmem. V chuti je víno čisté, svěží, živé a vzdušné. Lze rozpoznat tóny bílého ovoce a broskví doplněné o máslové aroma, křupavý toast a jemnou mineralitu. Závěr je dlouhý a až nenasytný s krásnou čistotou chuti.

 

Párování k jídlu

Toto Non Dosé šampaňské udělá radost buď jako aperitiv nebo ho lze podávat s grilovaným mořským vlkem, parmezánovým rizotem či vol-au-vent s brzlíkem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.