Lanson White Label Sec (0,75l) Foliovaná láhev

Sladší šampaňské Lanson White Label v limitovaném stylovém bílém oblečku. Dosáž je o něco menší, než pro klasický demi-sec, šampaňské tak nabízí dokonalou rovnováhu mezi sladkostí a lehkostí. Chuť je svěží, vyvážená a nasládlá. Promítají se v ní stopy bílého ovoce, broskví a mineralita, která vyzdvihuje svěžest a doplňuje ovocnou sladkost vína.


  • Na skladě
995 Kč
Kategorie: Lanson
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Sec
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 37 % Pinot Noir, 38 % Chardonnay a 25 % Meunier

Hrozny pochází ze zhruba 100 cru z toho 50 je klasifikovaných jako Premier a Grand Cru

Směs obsahuje zhruba 35 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 28 g/l - Dosáž je o něco menší, než pro klasický demi-sec, šampaňské tak nabízí dokonalou rovnováhu mezi sladkostí a lehkostí.

 

CHUŤ

Zářivou zlatou barvou prostupují nekončící řetízky jemných bublinek. Svěží vůni dominují nejprve bílé květy, šťavnaté hrušky a marcipán. To vše po několika minutách doplní tóny teplých křupavých toastů s medem. Chuť je svěží, vyvážená a nasládlá. Promítají se v ní stopy bílého ovoce, broskví a mineralita, která vyzdvihuje svěžest a doplňuje ovocnou sladkost vína. 

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Medové a marcipánové tóny tohoto šampaňského z něj dělají ideální doprovod pro sladkokyselé nebo dokonce pikantní pokrmy, zejména Thajskou kuchyni. Určitě ale skvěle doprovodí třeba žluté kari s krevetami, kokosem a paprikami či brunchové klasiky - vejce Benedikt, toast s avokádem nebo uzeného lososa.

Ideální teplota podávání je 6 - 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lan_logo

Šampaňský dům Lanson patří k nejstarším ve Francii. Historie se datuje až do roku 1760 a řadí se tak k vinařstvím, které byly založeny již před Francouzskou revolucí a přežily dodnes.
Lanson dodává svá šampaňská vína na tři královské dvory - španělský, anglický a švédský. Jelikož syn zakladatele firmy Nicolas - Louis Delamotte byl maltézským rytířem, stal se od roku 1798 znakem firmy Maltézský kříž. V roce 1828 vstupuje do firmy Jean - Baptiste Lanson, který přinesl jméno Lanson.
Šampaňský dům Lanson začal jako jeden z prvních vyvážet šampaňské především do tehdejšího carského Ruska a Anglie. Na těchto trzích uspěl a získal uznání díky dlouhodobě vysoké kvalitě a čisté charakteristické chuti. Proto především Anglie a Rusko patří mezi největší odběratele a Lanson se tak řadí mezi firmy, které své produkty především vyváží. Velkou poctou pro firmu Lanson je skutečnost, že si jej jako hlavní šampaňské vybral šéfkuchař a majitel špičkových restaurací Alain Ducasse. Jedna z jeho restaurací se pyšní oceněním tří Michelin hvězdiček. Podle mnohých kritiků (např. Toma Stevensona) se „kvalita, především základní řady tohoto šampaňského domu, během několika posledních let fantasticky zlepšila“. Důkazem vysoké kvality a potenciálu ke staření je kolekce Old Vintages, která nabízí láhvově zralé ročníky od ročníku 1979.