Novinka

JEEPER La Grande Cuvée Millésime 2005+2007+2008 (3x0,75l) v dřevěné krabičce

  • 1 z 4

Dřevěná dárková krabička obsahující ročníková šampaňská vinařského domu Jeeper. 


  • Na skladě
4 990 Kč
Kategorie: Jeeper
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2005, 2007, 2008
Barva / Typ: Bílé
 

Ročník 2005

V samotném domě Jeeper dostal tento ročník přezdívku "Savana".

 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Chardonnay a 60 % Pinot Noir

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a kávové zrno. Chuť je vyzrálá, ale krémová s jemnými tóny tabáku, vanilky a sušených meruněk. Po chvíli se ke koncertu přidávají červená jablka, mandle, med a teplé croissanty. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť šneků na bylinkovém másle, slávek, karamelizovaného hovězího či třeba steaku Rossini.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

 

 

Ročník 2007

V samotném domě Jeeper dostal tento ročník přezdívku "Večerní slunce".

 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir a 10 % Meunier

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a karamel. Chuť je vyzrálá, ale ovocitá s tóny manga, karamelu a máslových sušenek. Po chvíli se ke koncertu přidávají briošky s jemnými mléčnými tóny, mandle, med a švestkové želé. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť kachny či steaku Rossini. Díky svým karamelovým tónům ale nabízí tento Vintage opravdu dokonalé spojení s Créme brûlée. 

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

 

 

Ročník 2008 

V samotném domě Jeeper dostal tento ročník přezdívku "Vůně dřeva".

 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir a 10 % Meunier

 

zrání

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech pro větší komplexitu.

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni dominuje květ akácie, pomelo, čerstvé lískové oříšky a vanilka. Chuť je vyzrálá, ale ovocitá s tóny citrónu, medu a máslových sušenek. Po chvíli se ke koncertu přidávají pečená jablka, teplé briošky, kandovaný zázvor a švestkový džem. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť kachny či steaku Rossini. Díky svým medovým tónům nabízí tento Vintage opravdu dokonalé spojení s francouzským Tarte Tatin. 

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.