Jean-Noël Haton Rosé EXTRA (0,75l)

Elegantní vůně, připomínající vůni jahod, malin, pečených jablek a smetany s aromatem teplých croissantů na pozadí. Chuť je šťavnatá s lehkou kyselinkou a přirozenou ovocnou sladkostí. Promítá se v ní červené ovoce, meloun, madnle a máslové sušenky. Dochuť je šťavnatá s přirozenou mineralitou.


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Jean-Noël Haton
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 40 % Pinot Noir

5 % Pinot Noir je do směsi přidáno v podobě tichého červeného vína.

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Bouzy, Ambonnay, Avize a Mesnil-sur-Oger.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 5 - 7 % hroznů probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách.

 

CHUŤ

Rosé má jasně lososově růžovou barvu s měděnými odlesky, jiskřivými bublinkami a narůžovělou pěnou. Elegantní vůně, připomínající vůni jahod, malin, pečených jablek a smetany s aromatem teplých croissantů na pozadí. Chuť je šťavnatá s lehkou kyselinkou a přirozenou ovocnou sladkostí. Promítá se v ní červené ovoce, meloun, madnle a máslové sušenky. Dochuť je šťavnatá s přirozenou mineralitou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto růžové šampaňské je perfektní jako aperitiv, ale skvěle se hodí k telecímu masu, perličce a dezertům s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, makronky či jahody Wimbledon).

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jean-Noël Haton Champagne House byl založen v roce 1928. Tento rodinný podnik v Damery je úspěšně nezávislý a vlastní své vinice v oblasti Champagne s nejvyšším hodnocením „crus“. Jean-Noël Haton a jeho syn Sébastien vyrábějí šampaňské podle tradičních a pečlivých metod, jako je respektování půdy, kontrola hroznů, hledání optimální zralosti a oddělená vinifikace parcel, přičemž jejich jediným cílem je hledání dokonalosti.