HENNESSY X.O ICE Experience Offer (0,7L) v dárkové krabičce

Objevte komplexitu vrstev HENNESSY X.O v jednoduchém elegantním podání na ledu. Led zintenzivňuje aromatický projev, odhaluje sametovou jemnost a prodlužuje dochuť.

 Hennessy X.O & Ice Experience je novým exkluzivním dárkovým balením, které obsahuje originální tvořítko na velké ledové kostky.

Pro Vaši domácí výpravu na senzorickou odyseu.


  • Na skladě
4 890 Kč
Kategorie: Hennessy
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
Stáří: X.O
 

Limitovaná edice Hennessy X.O v láhvi s dárkovou krabičkou, které navrhl Frank Gehry, který je uznáván jako jeden z největších architektů naší doby. Frank Gehry a Hennessy proměňují limity stanovené přírodou v první plody kreativity. Zlatá karafa ztělesňuje hlavní téma umění Franka Gehryho: odraz světla. Dekantér byl inspirován proudem řeky Charente, silou přírody a bohatstvím kompozice Hennessy X.O. V roce 1870, před 150 lety, Maurice Hennessy požádal Master Blendera Emile Filliouxe, aby pro jeho přátele vytvořil speciální koňak. Pro dosažení dokonalé kompozice výsledného koňaku vybral dlouhověké eaux-de-vie. Výsledek nazvali Hennessy „X.O“ pro „Extra Old“. Zrodila se legenda. Hennessy X.O zůstává referencí. Originálem. V roce 2020 je Hennessy X.O 150 let, ale jeho Odysea jen začíná.
Hennessy X.O má silnou a bohatou chuť a přitom je krásně jemný. Jedná se o směs stovky pálenek z prvních čtyř oblastí regionu Cognac, které dozrávají po dobu 8-40 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

hennessy_logo

Zakladatel společnosti Hennessy, Ir Richard Hennessy, bývalý žoldnéř francouzského krále, dostal v roce 1765 jako odměnu za své služby pozemek ve městě Cognac ve Francii, kde se usadil a začal obchodovat s lihovinami. Jeho syn James se pustil do výroby brandy a přejmenoval původně obchodní společnost svého otce na Jas Hennessy and Co. Stejné jméno nese tato firma dodnes, v jejím vedení je v současnosti osmá generace rodiny Hennessy.

Rodinné tradice jsou udržovány i jinak. Aby byla zachována stejná kvalita koňaku, je při jeho výrobě nesmírně důležitá práce vrchního míchače. V roce 1800 se jím ve společnosti Hennessy stal Jean Fillioux a dnes tuto pozici zastává jeho prapraprapravnuk. Hennessy byla vůbec první společnost zaměřená na výrobu alkoholických nápojů, která koncem 19. století začala používat reklamu. Díky tomu se jméno Hennessy stalo v krátké době známé na celém světě, značka si brzy získala prestiž a dobré jméno a zůstala dodnes symbolem nejvyšší kvality a luxusu.

Hennessy stojí také za celosvětově uznávaným dělením koňaků podle stáří jednotlivých pálenek, které jsou v nich obsaženy od nejmladších, označených V.S. přes starší V.S.O.P. až po nejstarší X.O., jejichž nejmladší složka musí být alespoň šest a půl roku stará. Ty nejlepší druhy Hennessy jsou míchány z pálenek starých několik desetiletí a ve značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise jsou obsaženy pálenky staré více než sto let.

Společnost Hennessy se v roce 1971 spojila se značkou Moët & Chandon, v roce 1987 se pak stala součásti největšího konglomerátu s luxusním zbožím na světě - LVMH.