Novinka

Hennessy Paradis Impérial 2.0 (0,7l) v luxusní dárkové kazetě

  • 1 z 2
JEDINEČNÉ BALENÍ NOVÉ VERZE TOHOTO EXKLUZIVNÍHO KOŇAKU S PODPISEM PŘÍMÉHO POTOMKA ZAKLADATELE ZNAČKY HENNESSY, PANA MAURICE HENNESSY.
 
Ikonický a exkluzivní koňak stvořený Yannem Fillouxem, představitelem sedmé generace Hennessy Master Blenderů.

  • Skladem
72 490 Kč
Kategorie: Hennessy
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Francie
Oblast: Cognac
 
JEDINEČNÉ BALENÍ NOVÉ VERZE TOHOTO EXKLUZIVNÍHO KOŇAKU S PODPISEM PŘÍMÉHO POTOMKA ZAKLADATELE ZNAČKY HENNESSY, PANA MAURICE HENNESSY.
 
Ikonický a exkluzivní koňak stvořený Yannem Fillouxem, představitelem sedmé generace Hennessy Master Blenderů. Hennessy Paradis Imperial ztělesňuje vrcholné umění výběru. Pouze 10 eaux-de-vie z 10.000 má potenciál se jednoho dne stát jeho součástí. Přecizně vybroušená chuť - k přípravě tohoto koňaku bylo použito téměř sto vybraných eaux-de-vie, ušlechtilých destilátů z vína, zjemněných pomalým zráním ve starých dřevěných sudech. Stáří jednotlivých použitých eaux-de-vie je 30 až 130 let. Láhev i stylizovaná dárková kazeta vychází z návrhu uznávaného designéra Arika Levy. Láhev je vyrobena z křišťálového skla. Ve vůni ucítíte květinovou svěžest jasmínu a rozkvetlého pomerančovníku, spolu s jemnou stopou čerstvě posečené trávy. Chuť je delikátní a lehká. Jsou v ní obsaženy květinové tóny z vůně, které se postupně rozvíjejí do dlouho doznívajícího kouřového a kořeněného závěru.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

hennessy_logo

Zakladatel společnosti Hennessy, Ir Richard Hennessy, bývalý žoldnéř francouzského krále, dostal v roce 1765 jako odměnu za své služby pozemek ve městě Cognac ve Francii, kde se usadil a začal obchodovat s lihovinami. Jeho syn James se pustil do výroby brandy a přejmenoval původně obchodní společnost svého otce na Jas Hennessy and Co. Stejné jméno nese tato firma dodnes, v jejím vedení je v současnosti osmá generace rodiny Hennessy.

Rodinné tradice jsou udržovány i jinak. Aby byla zachována stejná kvalita koňaku, je při jeho výrobě nesmírně důležitá práce vrchního míchače. V roce 1800 se jím ve společnosti Hennessy stal Jean Fillioux a dnes tuto pozici zastává jeho prapraprapravnuk. Hennessy byla vůbec první společnost zaměřená na výrobu alkoholických nápojů, která koncem 19. století začala používat reklamu. Díky tomu se jméno Hennessy stalo v krátké době známé na celém světě, značka si brzy získala prestiž a dobré jméno a zůstala dodnes symbolem nejvyšší kvality a luxusu.

Hennessy stojí také za celosvětově uznávaným dělením koňaků podle stáří jednotlivých pálenek, které jsou v nich obsaženy od nejmladších, označených V.S. přes starší V.S.O.P. až po nejstarší X.O., jejichž nejmladší složka musí být alespoň šest a půl roku stará. Ty nejlepší druhy Hennessy jsou míchány z pálenek starých několik desetiletí a ve značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise jsou obsaženy pálenky staré více než sto let.

Společnost Hennessy se v roce 1971 spojila se značkou Moët & Chandon, v roce 1987 se pak stala součásti největšího konglomerátu s luxusním zbožím na světě - LVMH.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.