Novinka

Glenmorangie Tarlogan (0,7l) v dárkové krabičce

 
Název Tarlogan uctívá starodávného krále, jehož jméno nesou lesy, ve kterých se nachází pramen Tarlogan Spring. Uhnízděný v klidné mýtině, obklopený voňavými soutěskami a tyčícími se borovicemi, pramen Tarlogie Spring slouží jako jediný zdroj vody pro lihovary Glenmorangie již od roku 1843.

  • Na skladě
1 350 Kč
Kategorie: Glenmorangie
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Skotsko
Oblast: Highlands
Blend: Single malt
 
 
Název Tarlogan uctívá starodávného krále, jehož jméno nesou lesy, ve kterých se nachází pramen Tarlogan Spring. Uhnízděný v klidné mýtině, obklopený voňavými soutěskami a tyčícími se borovicemi, pramen Tarlogie Spring slouží jako jediný zdroj vody pro lihovary Glenmorangie již od roku 1843. Jeho jedinečné, minerálně bohaté vody umožňují vytvořit neobvykle voňavý styl domu. Tento pramen má nezvykle tvrdou vodu, díky ní má whisky jedinečnou neobvyklou chuť. 
Jedinečná chuť whisky Glenmorangie Tarlogan snoubí sladkou chuť čistoty díky prameni Tarlogan při zachování „páteře“ klasické Glenmorangie. Zraje v panenských, dubových sudech i ex-burbonových sudech, přičemž evokuje rostlinné aroma brzké ranní procházky uprostřed letního lesa. 
 
Sladká, zemitá vůně krémového karamelu, klasické Glenmorangie vanilky a kokosu, také sladové sušenky. Textura chuti je jemná a hedvábná, se sladkými tóny vanilkového pudingu a hrušky. Ve whisky jsou také patrné chutné tóny ananasu, které jsou doplněny jemnou chutí citrusů. V závěru náznak výběrového zázvoru, následovaný dlouhou vlnou přetrvávající bílé čokolády a mandlového marcipánu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

glenmorangie_logo

Glenmorangie (čti: glenmorendží) je skotská palírna společnosti Glenmorangie plc nacházející se ve vesnici Tain v kraji Ross-shire, jež vyrábí skotskou sladovou whisky. Palírna Glenmorangie byla založena v roce 1843, kdy ji nechal zaregistrovat William Mathieson z Talinu, ale v místech, kde se nyní nachází palírna Glenmorangie, se vyráběl alkohol již od roku 1738.

Velmi dlouho to byla jedna z posledních palíren vlastněná nezávislou společností. Avšak v r. 2004 získala nadpoloviční většinu akcií Glenmorangie Plc. společnost Moet Hennessy (vlastní např. koňak Hennessy a šampaňské Dom Pérignon. Společnost Moet Hennessy tak současně získala i značky Glen Moray a Ardbeg, které patřily do portfolia společnosti Glenmorangie Plc.)

Překlad jména Glenmorangie zní Údolí klidu (nebo také Proláklina vedle vody). Kotle umístěné v palírně jsou nejvyšší ve Skotsku (513cm) a jsou považovány za významný zdroj chuti: při destilaci unikají páry alkoholu relativně dlouhou cestou a zbavují se tak postupně nežádoucích příměsí. Společnost tvrdí, že díky jim se na vrchol kolony dostanou jen ty nejčistší páry alkoholu. Vedení palírny odmítalo dříve připustit, aby se jejich lihovina stala součástí míchaných whisky jiných značek. Až teprve nedávno začala tyto zakázky přijímat. Do plnícího tanku se přidává nepatrné množství whisky Glen Moray - jen tolik, aby nebyla nijak ovlivněna chuť zrající whisky, ale přitom dostatečné množství, aby to nezávislým stáčecím firmám zabránilo prodávat tuto whisky jako čistou sladovou pod slavným názvem Glenmorangie proti vůli firmy.

Tato palírna má velmi rozsáhlé portfolio produktů. Je to hlavně díky tomu, že palírna nechává své produkty zrát nejdříve v sudech po bourbonu a potom dozrávat v sudech po portském, sherry, madeiře a nebo jiných produktech.