Glenmorangie Allta (70cl) v dárkové krabičce

Bohatá a ovocná single malt whisky, oslavující 10. Výročí vzniku Glenmorangie Private Edition kolekce.
Glenmorangie Allta (gaelský výraz pro "divoký”) je úplně první whisky vytvořená z kmene divokých kvasnic, vyskytujícího se na ječmenných klasech, pěstovaných palírnou Glenmorangie. Ačkoliv jsou kvasnice jednou ze tří základních surovin pro výrobu whisky, byl jejich potenciál ovlivnit chuť destilátu dlouho přehlížen.


  • Na skladě
1 995 Kč
Kategorie: Glenmorangie
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Skotsko
Oblast: Highlands
Blend: Single malt
 

Bohatá a ovocná single malt whisky, oslavující 10. Výročí vzniku Glenmorangie Private Edition kolekce.


Glenmorangie Allta (gaelský výraz pro "divoký”) je úplně první whisky vytvořená z kmene divokých kvasnic, vyskytujícího se na ječmenných klasech, pěstovaných palírnou Glenmorangie. Ačkoliv jsou kvasnice jednou ze tří základních surovin pro výrobu whisky, byl jejich potenciál ovlivnit chuť destilátu dlouho přehlížen. Palírna Glenmorangie se však této výzvy chopila a díky své odvaze experimentovat udělala s pomocí speciálně vybraného kmene kvasnic neobyčejně bohatou a krémovou whisky, odhalující nové chuťové obzory. Glenmorangie Allta se nefiltruje za studena a lahvuje se při 51.2% alkoholu. Barva je světle slámová. Aroma zakulacené s tóny sušenek a kvasnic. Jemné květinové tóny (hvozdík a fialka), chleba, náznak vanilky, rozinky a sladká mandarinka. Chuť je štiplavě citrusová. Karamelky, krémová vanilka, pomerančový sirup, kvasnice. Náznak máty a sladkého chilli s delikátními, květinovými tóny. Závěr je dlouhý a zemitý s tóny hořkosladkého pomeranče a máty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

glenmorangie_logo

Glenmorangie (čti: glenmorendží) je skotská palírna společnosti Glenmorangie plc nacházející se ve vesnici Tain v kraji Ross-shire, jež vyrábí skotskou sladovou whisky. Palírna Glenmorangie byla založena v roce 1843, kdy ji nechal zaregistrovat William Mathieson z Talinu, ale v místech, kde se nyní nachází palírna Glenmorangie, se vyráběl alkohol již od roku 1738. Velmi dlouho to byla jedna z posledních palíren vlastněná nezávislou společností. Avšak v r. 2004 získala nadpoloviční většinu akcií Glenmorangie Plc. společnost Moet Hennessy (vlastní např. koňak Hennessy a šampaňské Dom Perignon. Společnost Moet Hennessy tak současně získala i značky Glen Moray a Ardbeg, které patřily do portfolia společnosti Glenmorangie Plc.)  Překlad jména Glenmorangie zní Údolí klidu (nebo také Proláklina vedle vody). Kotle umístěné v palírně jsou nejvyšší ve Skotsku (513cm) a jsou považovány za významný zdroj chuti: při destilaci unikají páry alkoholu relativně dlouhou cestou a zbavují se tak postupně nežádoucích příměsí. Společnost tvrdí, že díky jim se na vrchol kolony dostanou jen ty nejčistší páry alkoholu. Vedení palírny odmítalo dříve připustit, aby se jejich lihovina stala součástí míchaných whisky jiných značek. Až teprve nedávno začala tyto zakázky přijímat. Do plnícího tanku se přidává nepatrné množství whisky Glen Moray - jen tolik, aby nebyla nijak ovlivněna chuť zrající whisky, ale přitom dostatečné množství, aby to nezávislým stáčecím firmám zabránilo prodávat tuto whisky jako čistou sladovou pod slavným názvem Glenmorangie proti vůli firmy. Tato palírna má velmi rozsáhlé portfolio produktů. Je to hlavně díky tomu, že palírna nechává své produkty zrát nejdříve v sudech po bourbonu a potom dozrávat v sudech po portském, sherry, madeiře a nebo jiných produktech.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.