Novinka

G. Tribaut Millésime 2017 (0,75l)

75 % Chardonnay a 25 % Pinot Noir. Ovocné vůni jasně dominují citrusy a meruňky. Chuť je silná, komplexní a vyvážená. Vévodí jí tóny broskve, mandlí, teplého toastu a hedvábná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny lékořice.


  • Na skladě
1 095 Kč
Kategorie: G. Tribaut
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2017
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Ročník 2017 pro šampaňské začal slibně, ale cestou se vyskytly různé potíže. Teplé a suché podmínky přetrvávaly od konce jara do začátku léta, což uspíšilo rašení poupat i kvetení. Srpen však přinesl deště, které zase vyvolaly propuknutí hniloby, konkrétně botrytidy. To znamenalo, že sklizeň musela být provedena rychle a pro některé producenty byla nejkratší v historii. Chardonnay bylo dobré a objevilo se také několik mimořádně dobrých odrůd Pinot Noir.

 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Chardonnay a 25 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z vinic Premier Cru v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Sytá žlutá barva s pravidelnými řetízky jemných bublinek. Ovocné vůni jasně dominují citrusy a meruňky. Chuť je silná, komplexní a vyvážená. Vévodí jí tóny broskve, mandlí, teplého toastu a hedvábná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny lékořice.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Toto ročníkové šampaňské si samozřejmě lze vychutnat samotné, ale hezky doplní jídla jako je sushi, sashimi, krabí koláčky, rizoto s bílými lanýži nebo telecí à la crème.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gtribaut_logo

Rodinné vinařství, sídlící v Hautvillers, obhospodařuje 12 hektarů vinic kategorie Premier Cru.