Foliage Millésime 2004 (0,75l)

Sklizeň roku 2004 první fermentace po dobu 8 měsíců, 85% Pinot Meunier, 10% Pinot Noir a 5% Chardonnay. Pozdní dégorement (odkalování). Lahodná vůně fíku a kdoule, jež je v rovnováze se svěžestí bílých květů a známkami dřevnatých tónů v závěru. Víno je vyvážené a výrazné s náznaky briošek a jódu, který dává vínu významnou svěžest. Dosáž 7g/l.


  • Na skladě
1 030 Kč
Kategorie: Foliage
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2004
 

Sklizeň roku 2004 první fermentace po dobu 8 měsíců, 85% Pinot Meunier, 10% Pinot Noir a 5% Chardonnay. Pozdní dégorement (odkalování). Lahodná vůně fíku a kdoule, jež je v rovnováze se svěžestí bílých květů a známkami dřevnatých tónů v závěru. Víno je vyvážené a výrazné s náznaky briošek a jódu, který dává vínu významnou svěžest. Dosáž 7g/l. Pro vinařství, patřící pod Chateau d'Avize, je důležitý soulad s přírodou, proto upřednostňuje pro péči o vinice přípravky na bázi rostlinných a minerálních látek a pravidelné obdělávání půdy. Tato filozofie se tak odráží i ve sklepích. Fermentace se provádí v dubových sudech a vína zrají na kalech po dobu alespoň 8 měsíců. Víno pak trpělivě zraje i ve sklepích, kdy je zapotřebí ho skladovat minimálně 30 měsíců. Struktura vinařství, jež se napůl nachází pod zemí, snižuje spotřebu energie pro temperování vín a omezuje vliv vinařství na životní prostředí. Tyto praktiky pak nabízejí vínům výjimečnou kvalitu a jemně aromatické potěšení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.