Novinka

Chateau d’Esclan Whisperin Angel Rosé de Provence (0,75l)

Whispering Angel je globálním etalonem provensálských růžových vín. Whispering Angel, prémiové provensálské rosé víno s anglickým názvem, od uznávaných špičkových vinařů, je značkou, která dala z velké části fenoménu rosé art de vivre vzniknout a zároveň významným způsobem přispěla k etablování rosé vína na současné mapě prémiových nápojů. 


  • Na skladě
455 Kč
Kategorie: Château d'Esclan
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Barva: Růžové
 
Whispering Angel je globálním etalonem provensálských růžových vín. Whispering Angel, prémiové provensálské rosé víno s anglickým názvem, od uznávaných špičkových vinařů, je značkou, která dala z velké části fenoménu rosé art de vivre vzniknout a zároveň významným způsobem přispěla k etablování rosé vína na současné mapě prémiových nápojů. Značka Whispering Angel zahájila “rosé renesanci” a položila základy, aby se rosé stalo globálně přístupnější a populární kategorií, která před prvním ročníkovým vínem Whispering Angel v roce 2006 v současné podobně neexistovala. Whispering Angel má mezi spotřebiteli výjimečnou pověst jako jedno z nejznámějších světových vín, nabízející komplexní chuťový zážitek.
 
Noční a ranní sklizeň převážně odrůdy Grenache, poté Cinsault a Vermentino z 10-12 starých vinic. Po fermentaci v tanku z nerezové oceli následuje tří až čtyřměsíční zrání v tanku na kalech s batonáží. Víno odhaluje ovocný character čerstvých červených bobulí s květinovými tóny. Chuť je suchá s příjemnou svěžestí, ale zároveň zralostí na patře, která přechází do hedvábného, kulatého závěru. Toto cuvée, vytvořené v roce 2006 Sachou Lichinem s ambicí vytvořit nejlepší rosé víno na světě, hrálo důležitou roli v provensálské rosé revoluci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.