BEN NEVIS 8 YO Glencoe Cask Strength (0,7l) v dárkové krabičce

Tuto whisky uvedl na trh v roce 1960 Rory McDonald, přímý potomek Long Johna McDonalda, zakladatele Ben Nevis. I přes výjimečnou sílu tohoto produktu jedná se o perfektně strukturovanou whisky a přímo ideální nápoj pro zkušené a vášnivé milovníky skotské whisky. MacDonald´s Glencoe je vyráběna na počest památky rodu MacDonaldů. „Glencoe“ znamená v gaelštině úzké údolí nebo rokle, je také ale známo jako Údolí nářků. Historie praví, že to bylo časně ráno 13. února 1692, kdy muži Campbella z Glenyonu zmasakrovali na rozkaz krále Williama MacDonaldy z Glencoe.


  • Na skladě
1 095 Kč
Kategorie: Ben Nevis
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Skotsko
Oblast: Highlands
Blend: Blended
 

Tuto whisky uvedl na trh v roce 1960 Rory McDonald, přímý potomek Long Johna McDonalda, zakladatele Ben Nevis. I přes výjimečnou sílu tohoto produktu jedná se o perfektně strukturovanou whisky a přímo ideální nápoj pro zkušené a vášnivé milovníky skotské whisky. MacDonald´s Glencoe je vyráběna na počest památky rodu MacDonaldů. „Glencoe“ znamená v gaelštině úzké údolí nebo rokle, je také ale známo jako Údolí nářků. Historie praví, že to bylo časně ráno 13. února 1692, kdy muži Campbella z Glenyonu zmasakrovali na rozkaz krále Williama MacDonaldy z Glencoe. Nyní je tato rokle známa působivými výhledy. Při ústí vidíme Buachaille Etive Mor, na jihu jsou Three Sisters a na severu impozantní stěna hřebene Aonach Eagarach. Na jeho konci je sice nižší, ale neméně malebný, Pap of Glencoe. Je to skutečně majestátní krajina. Jelikož se naše palírna nachází poblíž Glencoe, jsme hrdí na to, že vyrábíme whisky s kvalitou, která má velkolepost srovnatelnou s touto roklí. Známý publicista Jim Murray o této whisky říká: "Sbíhají se mi sliny v ústech, cítím hodně obilí, koření a sílu rovnající se kopnutí býka. Tato vatted malt whisky získala v roce 2002 od konsorcia "Monde Selection" stříbrnou medaili za výjimečnou kvalitu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.