André Chemin Brut Tradition Mathusalem (6l)

Toto šampaňské je odrazem několika generací zkušeností, je skvělou ukázkou charakteru tohoto šampaňského domu. Spojení různých cuvée Pinot Noir, jeho kulatost, jeho svěžest a dlouhotrvající chuť z něj dělají to pravé šampaňské pro všechny příležitosti.


  • Na skladě
10 990 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 6l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Toto šampaňské je odrazem několika generací zkušeností, je skvělou ukázkou charakteru tohoto šampaňského domu. Spojení různých cuvée Pinot Noir, jeho kulatost, svěžest a dlouhotrvající chuť z něj dělají to pravé šampaňské pro všechny příležitosti.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir
Dosáž: 6 g/l

 

Zrání

Zraje na kvasinkách nejméně 3 roky a po odležení stráví dalších 6 měsíců ve sklepě, aby se plně rozvinulo aroma vína.

Chuť

Zprvu vás uchvátí atraktivní vůně pečených jablek, bílé čokolády a máslového bonbonu s brioškou a mandlemi. Šampaňské pak nabídne bohatou a intenzivní chuť pečených jablek, briošky, toastů a chlebové kůrky se svěží kyselinkou. Velmi komplexní, dlouhý závěr. 

 

Párování k jídlu

Vychutnejte si Brut Tradition samotný jako aperitiv nebo k tvrdým zralým sýrům jako je parmezán, gruyère či comté. Perfektní je i ke grilovaným bílým rybám či kachnímu prsu.

Ideální teplota podávání je 7 až 12 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.